Пахне сенсацією: медики винайшли фекальний метод лікування і він добре допомагає

Поліпшення рухових функцій у пацієнтів із хворобою Паркінсона забезпечує фекальна трансплантація

мозок хвороба Паркінсона
Тяжка недуга впливає не тільки на рухи, а й на мислення, настрій та пам'ять.

При важких хронічних недугах і невиліковних патологіях  одне з головних завдань медицини – зменшити тяжкість симтомів для покращення якості життя хворих. У разі хвороби Паркінсона, що вражає багато систем організму, вчені багато років намагаються знизити рівень рухових розладів - порушення моторики, тремор, уповільнення та скутість рухів. І ось нарешті несподіваний прорив, зроблений неврологами Ґентського університету. Дивний ще й тому, що досягти прогресу у полегшенні симптомів допомогли фекалії, повідомляє ScienceAlert.

Пересадка фекалій знизила рухові розлади

Експеримент полягав у передачі здорових бактерій від однієї людини до іншої за допомогою "фекальної трансплантації". Фекалії, що містять хороші бактерії, вводилися пацієнтам із хворобою Паркінсона через ніс, а “місцем призначення” для них була тонка кишка. 46 пацієнтам було проведено 22 трансплантації фекалій від здорових людей, 24 отримали плацебо. Впродовж року за учасниками спостерігали лікарі та вчені, і виявилося, що через 6 місяців після трансплантації хворі, що отримали бактерії від здорового донора, почали демонструвати поліпшення стану. А через рік після експерименту у них зафіксовано значне покращення рухових симптомів, зокрема моторика, тремор та проблеми з рівновагою.

Рухові порушення - найочевидніший симптом хвороби Паркінсона.
Рухові порушення - найочевидніший симптом хвороби Паркінсона.

Знайти "правильні" бактерії в кишківнику

Поліпшення стану не обмежилося лише руховими симптомами: у пацієнтів було менше проблем із закрепами, що супроводжують прогресування хвороби Паркінсона. Усе це дозволяє вченим дійти висновку, що поліпшення симптомів може бути пов'язане зі змінами в роботі кишківника. Це підтверджують і попередні дослідження, які довели, що ця недуга спричинена значними змінами у мікрофлорі кишківника. Білок, що збивається в грудки всередині нього, може рухатися вгору блукаючим нервом, збільшуючи ризик нейродегенерації, відповідальної за хворобу Паркінсона. І щоб знизити тяжкість симптомів, вченим належить з'ясувати, які саме бактерії з трильйонів, що містяться у кишківнику, надають позитивний вплив.

У будь-якому разі, зараз фекальна трансплантація виглядає новим методом лікування хвороби Паркінсона - нехай не приємним, але ефективним. І для мільйонів людей, які живуть із цією важкою недугою, напевно, не дуже важливо, яким саме способом можна полегшити симптоми. До того ж, якщо вчені виявлять ті самі корисні бактерії, це дасть змогу з часом замінити фекальну трансплантацію бактеріальними пігулками або іншим способом лікування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube