Настав час дізнатись про те, як працює здорове травлення, та перевірити себе.
Метеоризм, закреп і діарея можуть викликати сором. Але не потрібно соромитися обговорювати їх з гастроентерологом, лікарем, який лікує захворювання травної системи. Автори публікації поставили гастроентерологам усі болючі питання, які тільки можна придумати.
Люди часто використовують терміни "кислотний рефлюкс" і "печія" як взаємозамінні, але важливо не плутати їх. Кислотний рефлюкс - це зворотний потік шлункового соку в стравохід. Іноді він прогресує до більш серйозного стану, який називається рефлюксною хворобою. Часто вона пов'язана з раком стравоходу.
З іншого боку, печія - це симптом, а не діагноз. Пекучий біль у грудях може бути викликаний кислотним рефлюксом. Він також може бути ознакою інших проблем, включаючи проблеми з серцем або виразку, тому варто звернутися до лікаря, якщо у вас постійна печія. Звернутися до лікаря варто в обох випадках.
Те, що ліки від печії продаються в аптеці поруч із жуйками та м'ятними цукерками, не означає, що ви повинні їсти їх, як цукерки. Якщо ви приймаєте їх щодня або навіть кілька разів на тиждень, це ознака того, що з вами щось не так. Зловживання цими препаратами може спричинити додаткові проблеми. Наприклад, регулярний прийом антацидів на основі кальцію може збільшити ризик утворення каменів у нирках.
Деяких людей турбує відсутність щоденного випорожнення кишечника, але закреп зазвичай визначається як менш ніж три випорожнення на тиждень. Існує широкий діапазон того, що вважається нормальним. Якщо у вас "три рази на тиждень", і ви не відчуваєте болю, утрудненого випорожнення або інших симптомів, то це нормально, кажуть лікарі.
Якщо у вас запор, ваша перша стратегія має полягати у зміні способу життя, наприклад, додаванні в раціон більшої кількості води та клітковини й збільшенні кількості фізичних вправ.
Багато людей не помічають, як часто винуватцями можуть бути ліки. За даними Національного інституту старіння, рецептурні препарати, такі як антидепресанти та ліки від тиску, можуть викликати закрепи. Так само, як і безрецептурні препарати, такі як знеболюючі, антигістамінні та деякі ліки від печії, а також добавки кальцію та заліза.
Якщо ви приймаєте ліки, що викликають у вас закреп, поцікавтесь у лікаря, чи є альтернатива, яка не викликає закрепів.
Середньостатистична здорова людина відригує від 10 до 20 разів на день. Що ж до здуття - існує велика кількість сучасних препаратів, здатних допомогти тут і зараз. Проте аби газоутворення не мучило вас щоденно, слід покращувати перистальтику кишечника. А для цього варто займатися спортом та харчуватись здоровою їжею.
Ще одна порада, уникайте наступних продуктів:
Синдром подразненого кишечника (СРК) - шлунково-кишковий розлад, який спричиняє часті діареї, закрепи або спазми, та є одним з найбільш часто діагностованих розладів травлення.
Це захворювання не виліковне, але існують звички, які можуть знизити загальний ризик його розвитку. Нещодавнє дослідження, в якому понад 12 років спостерігали за майже 65 тисяч людей, розглядало п'ять здорових моделей поведінки:
Ті, хто дотримувався принаймні трьох з цих правил, мали на 42% нижчий ризик розвитку СРК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.