Розкручений метод лікування поставили під сумнів: сіль не всемогутня

Читать на русском

Відвідати соляну печеру, це як сходити на масаж. Але не треба думати, що це вилікує вас від астми чи туберкульозу

Читать на русском
Лікар Комаровський, медицина, здоров'я, корисні поради, лікування
Комаровський застеріг українців від печерного лікування.

Відвідати соляну печеру, це як сходити на масаж. Але не треба думати, що це вилікує вас від астми чи туберкульозу

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів про черговий ненауковий метод лікування, що межує з шарлатанством - цього разу це спелеотерапія, тобто нібито зцілення зануренням в глибокі печери або шахти.  

За його словами, цей метод активно використовували в Італії та США ще в XIX столітті, лікуючи туберкульоз. Пізніше виникла ідея занурюватись саме в соляні печери, аби лікувати хвороби дихальних шляхів.

Проте, за даними медика, станом на сьогодні одне з трьох досліджень свідчить, що ефект від такого лікування може бути виключно короткочасним. Про довгостроковий терапевтичний ефект не йдеться.

"До методів лікування галотерапією, тобто парами солі, слід ставитись точнісінько, як до кисневого коктейлю. Від нього нікому не гірше, а іноді навіть краще, бо він смачний. Проте астма від того, що ви посидете в соляній печері, не зникне. Притлумити алергію там можна, але не вилікувати туберкульоз", - наголосив лікар.

Медик додав, що небезпечним є віра в те, що цей метод, по суті лишень зняття стресу, здатен вилікувати серйозні захворювання.

Галотерапія не здатна вилікувати:

  • астму,
  • туберкульоз,
  • хронічну пневмонію,
  • бронхоектатичну хворобу.

Увага, небезпека!

Також лікар наголосив на тому, що іноді в печери йдуть лікуватися люди, які мають гострі форми інфекційних хвороб дихальних шляхів. Тож, небезпека полягає в тому, що в приміщенні, яке погано провітрюється, ви можете наразитися на ці інфекції.

Якщо вам дуже хочеться провести час в соляних кімнатах, перевірте чи є там датчик вуглекислого газу, який покаже, наскільки ефективно провітрюється приміщення після попередніх пацієнтів, порадив лікар Комаровський. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.