Снайпери отримають кріогенний приціл, щоб бачити кулі

Читать на русском

Нова розробка вчених дозволить снайперам бути ще більш непомітними під час стрільби, ніж вони є зараз.

Читать на русском
Снайпер, війна, зброя, тепловізійний приціл, вчені, стрільби
Ви бачите кулі, а ворог - ні.

Нова розробка вчених дозволить снайперам бути ще більш непомітними під час стрільби, ніж вони є зараз.

У лютому поточного року на щорічній виставці SHOT Show в Лас-Вегасі представили HISS HD - новий снайперський приціл, який дозволить вести вогонь по цілях на безпрецедентних відстанях, не видаючи позиції снайпера. Розробником засобу ураження нового покоління став оборонний підрядник Teledyne FLIR. Нова зброя дозволить точно вражати ворога на відстані понад 1,5 км і бачити уражену ціль. Її вже свстигли охрестити "супер-солдатським смертельним гаджетом".

Снайперів по праву часто вважають невидимими вбивцями збройних сил. Вони дислокуються або занадто далеко, щоб ворог міг їх виявити, або в місцях, де вони приховані навколишнім середовищем. Звідти снайпери використовують високоточну й надвисокотехнологічну зброю. Так, снайпери знищують цілі на відстані в декілька кілометрів.

Але ось у чому проблема: знаходячись аж так далеко, як зрозуміти, чи вражено ціль. Ось тут і з'являються трасуючі кулі, що містять незначний піротехнічний заряд. Завдяки цьому при пострілі вони горять досить яскраво, щоб їх можна було побачити неозброєним оком.

Але такі кулі бачить не тільки снайпер, але і ворог. Тож він може почати стріляти у відповідь. Таким чином відповіддю стали "охолоджувані тепловізійні приціли", що роблять кулі снайпера невидимими для ворога. Вони оснащені камерою, котра відстежує постріли.

Температура її сенсора знижена до кріогенної, тобто нижче -153°C. Це може здатися надто низькою t, враховуючи, що кулі мають середню температуру від 50 до 90°C після вильоту зі ствола. Проте саме це зменшує тепловий шум і дозволяє підвищити роздільну здатність зображення.

Куля вилітає зі ствола зі швидкістю понад 760 м на секунду у випадку 7,62-мм кулемета. Її не видно перші кілька метрів. Але оскільки постріл виходить по дузі, як тільки кулі пролітають на певній відстані й трохи сповільнюються, снайпер починає їх бачити. Про це розповів колишній снайпер армійського спецназу Командування сил спеціальних операцій Збройних сил США, пише IFLScience.

HISS HD - не перший приціл, в якому використовується ця технологія, але він відрізняється від своїх попередників чіткістю зображення й відстанню, на якій ця чіткість може зберігатися. Приціл є водонепроникним і має автофокусування, а відео з камери на прицілі можна вивести, скажімо, на планшет. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.