Золото дурнів виявилося дуже цінним: невже час шукати

Читать на русском

Саме цей сульфід заліза став дивовижним джерелом літію.

Читать на русском
Мінерал, залізо, золото, літій, акумулятори
Людство на порозі акумуляторної революції

Саме цей сульфід заліза став дивовижним джерелом літію.

Мінерал пірит має золотавий блиск й донедавна не мав особливої ціни. Проте все може змінитися, й цей сульфід заліза стане дорожчим за золото. Нове повідомлення вчених припускає, що так зване "золото дурнів" може бути набагато ціннішим, ніж здається на перший погляд. Виявлено, що пірит містить багато хімічного елементу літію (Li). Світ гостро потребує останнього задля підтримки революції в галузі акумуляторів, пише IFLScience.

Американська лабораторія IsoBioGeM та її дослідники мають намір представити результати своєї роботи на Генеральній асамблеї Європейського наукового союзу (EGU) 2024 року. Дослідження зосередилось на 15 зразках осадових порід. Аналіз показав, що в сланцевих мінералах піриту міститься дивовижна кількість літію. Це стало неочікуваним результатом. Наразі вчені намагаються зрозуміти, як літій і пірит можуть бути пов'язані один з одним.

Несподіване відкриття зробили під час дослідження того, чи можуть старі промислові об'єкти бути джерелом літію. Ними можуть стати сховища гірничодобувної промисловості, що залишаються після видобутку цільового мінералу.

"Хоча первинні руди літію - пегматит, соляний розсіл і глина вулканічного походження - загалом добре вивчені, бажано виявити додаткові джерела літію, які можна безпечно і економно експлуатувати", - пишуть дослідники в анотації, наполягаючи на тому, що видобування літію з піриту може бути безвідходним.

"Дурне" або "біле" золото може виявитись дорожчим за звичайне.
"Дурне" або "біле" золото може виявитись дорожчим за звичайне.

Пошук нових джерел літію - також відомого як "біле" золото - є важливими в епоху масового виробництва екологічних акумуляторів. Літій має високу реакційну здатність, що дозволяє йому ефективно зберігати та вивільняти електричну енергію. Та літію нині потрібно більше.

Нині виробляється близько 100 тисяч тонн літію щороку. Але цього замало для повного переходу людства на електромобілі. До 2030 року, за прогнозами, його знадобиться в 2,5-5 разів більше - від 240 до 450 тисяч тонн. А пошук так званого білого золота може стати найбільш "зеленим" рішенням.

Та вчені ще не знають, чи є результати специфічними для конкретного місця. Тобто, може виявитись, що загалом пірит містить не так багато літію, як зразки, протестовані у новому дослідженні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.