Замки кохання на мостах - небезпечна традиція: жінка їхала 10 тисяч кілометрів, аби його зрізати

Замки роблять мости важчими - конструкція може не витримати.

МІст, замок, кохання, туристи, Прага, Париж, світ
Закохані приносять любовні замки зі своїми партнерами й вішають їх на мости.

Можливо, ви коли-небудь переходили міст і стикалися з десятками, сотнями чи навіть сотнями тисяч замків. Цей культурний феномен можна побачити по всьому світу, в містах і містечках, а в деяких місцях він навіть став небезпечним. Інформатор розбирався, навіщо люди створюють додаткове навантаження на опори мостів, навішуючи на їхні перила замки. 

Мости Любові

Любовні замки - це навісні замки, прикріплені до мосту, часто з ініціалами романтичної пари, викарбуваними або намальованими на їхній поверхні. Після замикання ключ кидають у воду. Це широко тлумачиться як символ прихильності пари одне до одного, клятва у вічному коханні тощо, пише IFLScience.

Не зовсім зрозуміло, коли з’явилися любовні замки. Але в Сербії любовні замки на Most Ljubavi - Мосту кохання - датуються часами Першої світової війни. Вважається, що ця практика набрала обертів в 00-х роках, коли вона стала популярною в Італії. Пізніше любовні замки поширилися по всьому світу, а цей феномен став підставою для вичення. 

Наука про любовні замки

Авторка дослідження 2017 року мала унікальну нагоду для вивчення мосту Оксфорд-роуд у Великій Британії. Саме тут вона сфотографувала сім навісних замків 12 лютого 2014 року. Менш ніж через тиждень додався ще один. Потім протягом місяця з’явився ще один, а на кінець травня їх було 15, що демонструє так званий магнітний ефект замків. Дослідження тривало три роки, за цей час вже 409 любовних замків замикалися на Оксфордському мосту, "ледве впізнаваному як міст".

"Найчастіше люди приносили любовні замки зі своїми партнерами як заяву про романтичну прихильність, часто під час відпустки або під час відвідування спеціальних заходів, таких як вистави в сусідньому театрі Palace", - писала авторка дослідження.

Навіщо вішають замки кохання: відповідь вас ошелешить 1
Комунальник знімає любовні замки з Карлового мосту в Празі.

Крім того, люди кріпили замки до мосту, щоб привітати одне одного чи когось з річницею, народинами, заручинами. А одна літня пара в Бейквеллі прикріпила свій замок кохання до мосту, щоб відсвяткувати виграш у лотерею.

Небезпека любовних замків

Це романтична практика, але місцева влада рідко так само зачаровується любовними замками, як туристи. Тож нерідко комунальники їх знімають (див. на фото). Зрізають їх деколи й самі екс-закохані, після розставання. Так, відомо про випадок, коли жінка проїхала понад 9,5 тисяч кілометрів з Лос-Анджелеса до Сеула в Південній Кореї, щоб зрізати замок після втрати другої половинки. 

В деяких місцях любовні замки вважаються загрозою громадській безпеці, оскільки величезна їхня кількість робить огорожі нестабільними. Це призвело до того, що муніципалітети від Парижа до Мельбурна почали знімати замки з мостів. Тож, хоча й існують екологічніші, дешевші та безпечніші ритуали зізнання в коханні, безсумнівно, навколо цієї химерної сучасної практики лишається інтрига.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube