Працювати стоячи може бути так само шкідливо, як і нерухомо сидіти цілий день
Останніми роками стояння рекламували як засіб від сидячого способу життя, особливо для працівників, які проводять багато годин, сидячи за екраном, йдеться в матеріалі ScienceAlert. Але нове дослідження, проведене в Австралії та Нідерландах, виявило, що стояти протягом тривалого часу може бути не набагато краще, ніж сидіти. Насправді це загрожує життю.
Вчені впродовж семи років зібрали дані в 83 013 людей, відстежуючи їхній сон, активність та час, проведений за сидінням і стоянням. Час, проведений людьми, які стояли й сиділи, співставили з частотою їхніх серцево-судинних захворювань:
Виявилося, що стояча робота не рятує від проблем із серцем і збільшує ризик негараздів з судинами. Дослідники з'ясували, що те, чи люди сиділи, чи стояли протягом тривалого періоду часу, який вони проводили нерухомо, насправді не має значення для здоров'я серця. А от судини страждають.
"Більше часу, проведеного сидячи, не обов’язково знижує ризик серцево-судинних захворювань, як і не збільшує цей ризик. Це був нульовий результат. Але стояння збільшує ризик захворювань системи кровообігу", – кажуть вчені.
Стояння понад дві години на день збільшує цей ризик на 11% за кожні додаткові пів години. Це є поганою новиною для працівників роздрібної торгівлі, перукарів та фармацевтів, які здебільшого стоять на роботі.
Не те щоб сидіти набагато краще: понад 10 годин щоденного сидіння – і кожна додаткова година сидячи збільшує ризик захворювання системи кровообігу на 26%. Це свідчить про те, що відсутність ходьби або інших рухів під час сидіння або стояння може спричинити хвороби кровообігу.
Водночас дослідження не доводить, що стояння чи сидіння викликає будь-яке з цих захворювань. Однак воно наполягає на необідності руху. Справжній висновок цього дослідження полягає в тому, що стояння саме по собі не можна вважати панацеєю від хвороб, пов’язаних із сидячим способом життя.
Стояння потрібно поєднувати з іншими формами руху. Коли люди довго стоять, кров накопичується в ногах, а це, на жаль, призводить до захворювань судин, переконані лікарі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.