Як зрозуміти, що ти - амбіверт, ще один тип людини

Люди, що поєднують у собі риси інтроверта та екстраверта, мають безліч переваг

інтроверти екстраверти психологія
Визначення типу особистості - справа складна, але цікава.

Багато хто, напевно, може однозначно відповісти на запитання - ти інтроверт, що цінує самотність, або екстраверт,що підживлюється дофаміном? Але деякі можуть і “зависнути” з визначенням свого типу особистості через змішаність протилежних рис. Насправді психологи вважають, що такий розподіл на два типи - порядком застарілий погляд. І між інтровертами та екстравертами є ще й амбіверти - гнучкі люди без крайнощів. А напрям, до якого вони схиляються у тій чи іншій ситуації, сильно варіюється залежно від обставин, повідомляє IFlScience.

Вся річ - у джерелі енергії

Будь-який тип особистості - це набір із вроджених рис, життєвого досвіду, переваг, щось формується у ранньому віці, щось змінюється з плином життя. І чітко віднести себе до інтровертів і екстравертів взагалі досить складно. Тим більше, що їх визначення найчастіше розуміється неправильно. Прийнято вважати, що інтроверти - люди замкнуті, сором'язливі, які віддають перевагу самотності і навіть асоціальні. А екстраверти - "душа навстіж", надтовариство і нескінченне прагнення бути в центрі уваги.

Насправді є безліч як товариських інтровертів, так і соціально тривожних екстравертів, які відчувають сильний страх засудження інших людей.

Переважна більшість людей - десь посередині між інтровертами та екстравертами.
Переважна більшість людей – десь посередині між інтровертами та екстравертами.

Тому, скоріше, терміни "інтроверт" та "екстраверт" відносяться до джерела енергії людини. І це означає, що екстраверти у компанії інших людей живляться, і самотність негативно впливає на їхню “батарейку”. А інтроверти просто швидше втомлюються від суспільства, і їм потрібно побути наодинці із собою, щоб підзарядитись для нового спілкування. Але це зовсім не означає, що вони не можуть бути зіркою вечірки та душею компанії – просто після спілкування їм потрібно відновитися у власній "обгортці".

Але як зрозуміти, хто ти, якщо, наприклад, на самоті нудно, але від тривалого спілкування навалюється втома ? А це - одна з особливостей амбівертів, що знаходяться між двома крайнощами, вправно використовуючи сильні сторони і екстравертів, і інтровертів.

З амбівертів виходять найкращі продавці

Цікаво, але дослідження, що вивчали цей феномен, виявили, що ⅔ людей не відносять себе ні до інтровертів, ні до екстравертів. І виходить, що переважна більшість - таки амбіверти, а їхня перевага в більш гнучкому підході до людей і ситуацій.

Саме тому амбівертний тип особистості допомагає людям досягти успіху у сфері продажу. За даними дослідження, яке вивчало ефективність роботи співробітників колл-центру, найвищі показники продажів демонструють амбіверти - і все завдяки гнучкості у взаємодіях із клієнтами. Вони виявляють натиск та ентузіазм під час здійснення угоди, але вміють прислухатися до клієнта та не виглядають надто самовпевненими або надмірно збудженими.

Золота середина двох крайнощів дає гнучкість у спілкуванні.
Золота середина двох крайнощів дає гнучкість у спілкуванні.

А все пояснюється особливостями роботи мозку, оскільки наша товариськість багато в чому залежить від дофаміну - нейромедіатора, відомого як "гормон задоволення" та гарного самопочуття. У мозку існують різні рівні стимуляції дофаміну, й ті, хто має цей рівень від природи високим - інтроверти. Їм не потрібна додаткова соціальна стимуляція, яка викликає лише тривогу чи пригніченість. Ті, хто має низький рівень стимуляції дофаміну - екстраверти, І їм соціальна стимуляція навпаки, допомагає почуватися чудово.

А от коли рівень стимуляції не доходить до крайнощів, виходять амбіверти, і якщо їм потрібна стимуляція – вони її шукають та знаходять, а якщо не потрібна – просто уникають.

Амбіверти демонструють риси різних типів особистості.
Амбіверти демонструють риси різних типів особистості.

Як перевірити себе на амбіверність

Подивіться ці твердження, і якщо більшість із них застосовні до вас, ймовірно, ви - амбіверт:

  1. Я можу виконувати завдання один чи у групі. У будь-якому випадку я не маю особливих переваг.
  2. Соціальне середовище не завдає мені дискомфорту, але я втомлююся надто багато перебувати серед людей.
  3. Мені подобається бути у центрі уваги, але мені не подобається, що це триває довго.
  4. Деякі люди думають, що я тихий, інші думають, що я дуже товариський.
  5. Мені не завжди треба рухатися, але дуже довгий простий змушує мене нудьгувати.
  6. Я можу загубитися у своїх думках так само легко, як у розмові.
  7. Світська бесіда не приносить мені дискомфорту, але стає нудною.
  8. Коли справа доходить до довіри іншим людям, іноді я ставлюся до цього скептично, а іноді одразу кидаюся у справу.
  9. Якщо я проводжу занадто багато часу на самоті, мені стає нудно, але занадто багато часу, проведеного серед інших людей, змушує мене почуватися спустошеним.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube