Повертає зниклі обличчя: знайдена технологія, яка відновлює зіпсовані фото

Читать на русском

Вчені навчилися повертати зображення дагеротипів й захищати їх від нової корозії.

Читать на русском
Фото, зображення, вчені, артефакти, історія, мистецтво, культура, технології
Виявилось, що поки частинки зображення присутні, зображення можна відновити.

Вчені навчилися повертати зображення дагеротипів й захищати їх від нової корозії.

Канадські вчені навчилися реставрувати старі корозійні дагеротипи - дуже ранній тип фотографій - за допомогою техніки, відомої як синхротронна візуалізація. Вона працює на основі рентгенівських променів для точного визначення складу матеріалу. 

На найпростішому рівні ця техніка проводить хімічний аналіз, щоб виявити корозію та пошкодження на дагеротипі. Далі ж можна працювати в зворотному напрямку, щоб з’ясувати, що було на вихідному зображенні, пише ScienceAlert.

Дагеротипи були популярні в середині 1800-х років і включали зображення, що друкувалися на хімічно оброблених, світлочутливих мідних пластинах. З часом вони природним чином розкладаються, а зображення псуються. Тепер вчені знайшли спосіб повернути їх.

Ось так виглядає процес відновлення зображення.
Ось так виглядає процес відновлення зображення.

Синхротронний аналіз дагеротипу вимірює рівень срібла та ртуті у кожній точці фотографії. Ці хімічні речовини потрібні для створення зображення, тому ці знімки можна використовувати для його повторної реконструкції.

Таке відновлення завжди можливе, доки частинки зображення під будь-якою корозією залишаються недоторканими. Щодо рентгенівського процесу, то занадто інтенсивні промені можуть спричинити нове пошкодження. Тобто вони повинні бути м'якими та помірними.

Більше того, цей процес також можна адаптувати для різних типів матеріалів, де відбулася корозія або деградація, таких як археологічні артефакти та скам’янілості, які потребують реставрації. Цю техніку можна широко використовувати в усіх галузях науки, від дослідження тканин до матеріалознавства, наполягають науковці.

Так, можна визначити, чи може метал бути стійким до корозії. Або у випадку з уже корозійним матеріалом можна дізнатися, що є продуктом цієї корозії, та яким є її розподіл на поверхні. Потім можна повернути зображення й захистити його від нової корозії. 

"Найбільш захоплюючим є відкриття зображень, які здавалися назавжди втраченими. Ми отримуємо уявлення про людей, які жили в XIX столітті, чого б інакше не мали", - розповіли вчені.

Отже, техніка має великий потенціал для дослідження культури середини позаминулого сторіччя. Багато дагеротипів виставлено в музеях і галереях по всьому світу, і тепер вони зможуть розкрити набагато більше про те, як люди виглядали, одягалися й жили в той період.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.