Крепатура означає тільки одне - ви надто поспішаєте.
Коли ми навантажуємо м'язи - вони відгукуються болем. В народі це зветься крепатурою, а в медицині синдром відстроченої м'язової болі. Про це розповів популярний в україні лікар Євген Комаровський. Медик наголосив, що крепатуру не варто плутати з гострим м'язовим болем, який виникає безпосередньо під час занять спортом.
Крепатура виникає через 12-24 години після тренувань і зникає через 3 доби. До симптом крепатури відносять:
На практиці, крепатуру викличуть будь-які нові навантаження. Найчастіше крепатуру також викликають ексцентричні вправи - на одночасне напруження та розтягування м'язової тканини. Ці вправи є основою силових навантажень в спортзалі тощо. Класичним прикладом ексцентричних вправ є спуск з гори, коли м'язи напружуються, й водночас все відбувається доволі повільно. На ранок ви матимете характерний біль у м'язах, констатував лікар.
Він наголосив, що поширена думка щодо "вдалих тренувань", маркером яких буцімто є крепатура, - неправильна з медичної точки зору.
"Це можна порівняти з голодуванням задля схуднення - коли ви взагалі нічого не їсте, організм реагує на це не так, як вам хотілося б. Тож, у випадку з тренуваннями теж все має бути комфортно. Не треба підіймати за раз все, що ви не підняли протягом минулого року, бо були дуже зайняті!" - порадив лікар Комаровський.
Він додав, що збільшувати навантаження на м'язи слід поступово. Й бажано в компанії тренера.
"За власним досвідом відвідування спортзалу можу сказати, що у випадку занять зі спеціалістом крепатури майже не буває. Як тільки залишаєшся із цим залізяччям сам на сам - одразу купа проблем! Крепатура зазвичай означає тільки одне - ви надто поспішаєте", - поділився досвідом лікар Комаровський.
Під час тренувань пийте більше води, особливо у спеку. Робіть динамічну розтяжку впродовж 5-10 хвилин перед тренуванням та статичну - після.
Крепатура, немов нежить, пройде сама, наполягає медик. Цей стан не несе загрози здоров'ю чи життю, але може обмежувати рухливість і дошкуляти болем. Втім, щоб він минув якомога швидше, не варто припиняти рух. Натомість варто обмежити його інтенсивність.
"Навантажувати м'язи з крепатурою варто, продовжуйте рухатись, також особливо дієвим тут може бути самомасаж", - порадив лікар.
Крім того, гарно допомагають спреї та креми з ментолом, в крайніх випадках - ібупрофен. Можуть допомогти й тепла ванна чи прохолодний душ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.