У чому небезпека гри Hamster Kombat, яка стала трендом в українській мережі
Останнім часом в українській мережі з'явився новий тренд. Йдеться про безкоштовну гру в соцмережі Telegram, в якій можна заробляти внутрішню валюту (яку обіцяють в майбутньому обмінювати на криптовалюту). Проте Hamster Kombat виявився програмою з російським походженням, що може бути загрозою для українських користувачів.
Як передає витання Межа, це гра, в якій треба керувати віртуальними хом'яками. Головна задача користувача - тапати на зображення хом'яка, щоб потім заробляти цифрову валюту. Рівень віртуальної тварини можна прокачувати, щоб потім "збільшувати прибуток".
Тобто, чим більше кліків - тим більше у гравця буде віртуальних монет. Очікувалося, що з новими рівнями можна збільшувати майнінг монет уже не за кліки, вони будуть нараховуватися пасивно. Проте наразі криптовалюту виводити не можна.
Гра Hamster Combat швидко стала популярною серед українських користувачів. Зокрема, через поширення в соціальних мережах. Проте виявилося, що гра належить російським розробникам. Тут можна побачити що гра знаходиться за російською IP:
Варто підкреслити, що це означає небезпеку для українських користувачів. Річ у тім, що російські компанії (зокрема, розробники) повинні зберігати дані користувачів та за запитом зобов’язані передавати їх держорганам. Це значить, що особисті дані українців, які грають в цю гру, можуть бути використані росіянами без іхнього контролю для невідомих цілей.
Раніше експерти фінтех-стартапу Saldo Apps та аналітичного сервісу для мобільних застосунків ASObot з групи IT-компаній Netpeak Group виявили, що близько 50% застосунків для обліку персональних фінансів, які популярні в Україні, російського походження. Українці користуються цими застосунками, не знаючи про це.
Слід зазначити, що проблема російських застосунків в Україні стоїть гостро через те, що, згідно з федеральним законом 152-ФЗ "Про персональні дані" персональні дані російських користувачів повинні зберігатися на території Росії та оброблятися федеральними органами державної влади. Це значить, що росіяни можуть отримувати доступ до даних російських користувачів.
"Якщо російські розробники не виділили окремі сервери поза межами Росії для зберігання даних українців, це може означати, що всі дії українських користувачів, включаючи донати на ЗСУ, фіксуються на території Росії", - підкреслили експерти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.