Ексклюзивно спростовуємо російське ІПСО: хто такі фурі, та чи потрібно їх боятися

Представниця руху фурі в Україні розповіла Інформатору про цю цікаву спільноту і закликали приєднуватися до неї заради психологічного здоров'я нашої нації.

Психологія, соцмережі, контент, ІПСО, війна, корисні поради, здоров'я, фурі, субкультура
Фурі - це, по суті, антистресова гра для зооприхильників, і нічого більше.

Мережею шириться фото- та відеоконтент, в якому переодягнуті в костюми пухнастих тварин люди обіймаються з випадковими перехожими чи незвично рухаються, повторюючи пластику тварин, маски яких носять. Вони називають себе фурі та теріани, а російська пропаганда вже щільно за них взяла. Та оскільки роспропаганда є джерелом виключно ненависті й брехні, де фактами навіть не пахне, Інформатор вирішив особисто розібратись, хто ж такі фурі насправді, звідки вони взялися, та чого від них чекати.

Фурі-словник з відеоприкладами

Фурі - субкультура, що об’єднує людей, які захоплюються тваринами, наділеними людськими рисами, як от людський інтелект, міміка, прямоходіння та носіння одягу. Власне, наприклад, майже всі улюблені анімалістичні герої відомих нам мільтиків є такими тваринами. Більшість фурі мають свій персональний образ - пухнастого персонажа. Проте фурі не ототожнюють себе з ними, а лишень уявляють, що тварини можуть мати людські риси. 

@pani.luma @Kyiv Book Weekend 2023 💛 thank you for all your hard organizational work &lt3 #books #fursuit #furry #uafurry #ukranianfurry #cabbit ♬ original sound - pani.luma

Теріани - люди, які вважають, що їхня справжня сутність - та чи інша тварина. Це окрема від фурі субкультура (дуже близька та не тотожна), що прийняла термін теріантропія як опис відчуття душевної ідентифікації себе як тварини. Представники цієї субкультури зазвичай обирають собі тотемну тварину, проте також цілковито усвідомлюють себе людиною.

@.cybercyn SNOW KITTY!!! #meme #quadrobics #wolf #furry #fyp #edit #bluewhisp #therianthropy #therian ♬ original sound - EX7STENCE™

Різниця між фурі й теріанами полягає в тому, що для фурі це хобі, творчість, а для теріанів - самоідентифікація. В обох випадках вони не вважають себе тваринами. До того ж, бути теріаном - вимагає серйозної фізичної підготовки, це видно на відео. 

Квадробіка/квадроаеробіка - вид спорту, пересування на чотирьох кінцівках, подібно тваринам.

Фурі-антистрес: історія субкультури

Фурі - субкультура не нова. Рух зародився у США, про що свідчить і назва furry, себто, пухнастий. Закордоном таке хобі почало поширюватися у другій половині XX сторіччя. В Україні фурі спільнота розвивається вже більше 25-ти років.

Отже, це багаторічна світова спільнота, учасники якої носять анімалістичні костюми тих тварин, характери яких їм близькі. Ці люди не вважають себе тваринами, вони лише асоціюють власний темперамент з тим чи іншим видом братів наших менших. Культура фурі не носить жодної загрози, чи то етичної, чи то психологічної, переконані її представники. Це нескладний з психологічної точки зору, грайливий спосіб повернути собі дитячу безтурботність та знизити рівень стресу через гру, наполягають вони. 

На власних костюмованих "вечірках" фурі примірюють на себе образи улюблених пухнастиків та записують відеопривітання, повторюючи рухи тварин, обраних як альтер-его. Власне, це все. Проте, все невідоме зазвичай викликає нераціональний страх. Звідси - наявні агресивні коментарі у соцмережах. 

Представниця спільноти фурі в Україні розповіла про цей рух зсередини, аби українці не боялися людей в костюмах пухнастиків та долучалися до них заради стабілізації власного психо-емоційного стану під час війни. 

Знайомтесь, Лума 

Співрозмовницю Інформатора звуть Лума. В звичному житті дівчина займається мистецтвом, має психологічну освіту і шиє пухнаті костюми. В культурі фурі це зветься фурсьюти, де саме слово цілком відповідає сенсу, адже в перекладі з англійської – "фур" fur – хутро, а "сьют" suit – костюм.

Лума у спільності фурі вже майже 20 років, з яких 10 років – активно брала участь у європейських фестивалях, була серед організаторів українських фурі-фестів. Також пані Лума є волонтеркою, вона збирала "пухнастиків" на волонтерські виїзди до Гостомельського притулку та підтримувала інші ініціативи, на кшталт роздачі фурсʼютами (фурі в костюмах) смаколиків в лікарні до свята Святого Миколая.

"Фурі - це спільнота людей, які мають спільне творче хобі - малювати, (...) дивитись і обговорювати комікси, фільми й мультики з людиноподібними тваринами, вигадувати собі персонажа, (...) та деколи переодягатися у тварин з людським інтелектом. Ми не думаємо, що ми тваринка, ми не кусаємось, не облизуємось, не ходимо в лоточок. Для нас це лише відпочинок у вільний час", - пояснила Лума. 

Фурі-соціалка: благодійність

У буденному житті фурі - це IT-спеціалісти, науковці, митці, професори, військові, поліцейські, вчителі, журналісти, письменники, розробники ігор, ба навіть космотуристи. До прикладу, Кемерон Бесс, який увійшов до екіпажу корабля New Shepar для суборбітального комерційного польоту, відомий у фурі-спільноті як MeepsKitten. Біологиня, яка працювала над створення вакцини Moderna, також є учасницею цього руху.

Таким чином, більшість фурі - це не діти. Це вже дорослі, свідомі люди, які живуть звичайне життя, багато з них волонтерять та донатять. Наприклад, європейське ком’юніті в 2023 році зібрало та задонатило 40 тисяч євро українській зоозахисній організації UAnimals.

Українські фурі донатять на ЗСУ!
Українські фурі активно донатять на допомогу тваринам та на потреби наших оборонців!

В Україні фурі організовують благодійні акції, допомагають відбудовувати пошкоджені будинки, збирають мільйони гривень на ЗСУ, купують такмед та іншу допомогу, передають це українським військовим, серед яких, до слова, також є представники цієї спільноти.

Фурі-терапія

Лума наполягає, що фурі - це така собі театральна терапія, де люди перевтілюються в незвичний для буденності образ, грають роль, яка їм до вподоби.

"Пригадаймо новорічні ранки. Діти перевдягались у героїв казок, лисичок, вовків та ведмедів. Якщо ж копнути ще глибше в історію - здавна у нас взимку водили козу на Маланку. Зараз ці культурні традиції активно відроджуються і стають все популярнішими", - розповіла Лума про фурі-коріння українців.

В нашій культурі також поширеними є легенди про перетворення героїв у диких тварин. Це, авжеж, не рух фурі, проте доказ того, що ідея перетворення людини у звіра і навпаки вже давно існує в нашій культурі та є звичною, додала вона.

Геть, пропаганда некрасіва!

Жодної загрози для суспільства представники руху не становлять. Проте, за словами самої Луми, все вищезгадане дуже добре лягає в наратив російської кампанії по дезінформації про "дємонічную" Америку та "загнівающій" Захід.  

"Так російська влада залякує своє населення та виправдовує збройну агресію псевдозахистом від подібних європейських чи американських рухів. Ці ж наративи, на жаль, (...) підхопили українські телеграм-канали. По суті - допомагаючи ворогу", - наголосила наша героїня.

Представники спільноти є мирними й толерантними людьми, а також дуже дружніми у своєму ком’юніті, наполягає Лума.

"Ми не вважаємо себе тваринами. Лише переодягаємось в костюми та проводимо час з друзями, підіймаємо настрій собі та іншим людям довкола. Знижуємо стрес та емоційну напругу, нікому не шкодячи", - пояснила представниця мирного, зоо емпатичного руху. 

Більшість з нас в душі - фурі?

Лума додала, що підлітки-теріани й фурі, як ізвичайні діти, теж знаходяться у стресі, втрачають домівки, родичів та близьких. Квадробіка водночас є корисним для здоровʼя і настрою хобі. І, можливо, яскравий дружній пухнастик у костюмі когось здивує та відволіче від нескінченної напруги.

"Загалом, поширений зараз "білий ведмідь", якого часто замовляють на свята - це звісно ще не фурі, але той же спосіб розважитись. Тож не треба боятись фурі, коли зустрічаєте на фестивалях чи ярмарках. Вас ніхто не вкусить 🙂 Дозвольте своїм дітям побігати й побути в казці, погратися, посміятися та пострибати разом з нами. І долучайтесь до гри самі!" - закликала Лума.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube