"Аськи" не буде: культовий месенджер ICQ, який викупили росіяни, припиняє своє існування

За майже 30 років месенджером ICQ скористались понад 100 мільйонів людей - свого часу він був найпопулярнішим у світі

ICQ
ICQ створили у 1996 році в Ізраїлі, а у 2010 його викупили росіяни

ICQ - це месенджер, який був популярним в середині 1990-х і на початку 2000-х років, припиняє своє існування. Вже через місяць його не буде. Хоча й зараз мало хто знає про те, що давня "Аська", яку розробили в Ізраїлі, а потім продали росіянам, ще існує - користуються цим месенджером дуже мало людей. 

На офіційному сайті месенджера з’явилося повідомлення, що ICQ перестане працювати з 26 червня 2024 року. На самому початку, коли з'явився Інтернет, месенджер мав величезний успіх: понад 100 мільйонів людей по всьому світу користувалися ICQ.

Месенджер розробила ізраїльська компанія Mirabilis у 1996 році. Через два роки після запуску інтернет-провайдер AOL придбав месенджер за понад 400 млн доларів, проте популярність ICQ поступово пішла на спад, його витіснили інші додатки. 

У 2010 році ICQ купила російська Mail.ru Group (нині VK Group) всього за 187,5 млн доларів. "Аську" спробували реанімувати - оновлений месенджер був представлений 6 квітня 2020 року. Але нічого з цього не вийшло, в у 2023 році месенджер зник з каталогу додатків Google Play. При цьому в каталозі App Store була присутня як і оригінальна ICQ, так і її нова версія ICQ New. Однак, популярності месенджеру це не додало - люди не хотіли ним користуватись. 

Популярні месенджери

Нещодавно в Україні виник скандал з приводу того, що застосунок Резерв+ прив'язали до месенджерів Telegram та Viber, адже власником першого є росіянин Пвло Дуров, а до другого долучились розробники з Білорусі. Проте, у Міністерстві оборони пояснили, що технічна підтримка була проактивним ходом - адже у такому форматі фахівці вже обробили близько 13 тисяч звернень від громадян. І, хочемо ми цього чи ні, ці месенджери в Україні найбільш популярні.  

Раніше Інформатор писав, що Twitter розпрощався зі своєю назвою, офіційно змінивши доменне ім’я у браузері. Спільнота оголосила про офіційну зміну свого доменного імені. Тепер, коли користувачі введуть twitter.com у свої браузери, вони автоматично будуть перенаправлені на новий домен на x.com. 

Нагадаємо, У Viber з'явилася функція, яка дозволяє ідентифікувати імена абонентів невідомих номерів. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube