Шовк - абсолютно незвичайний матеріал, - найлегший, вишуканий і неймовірно гарний.
Шовк володіє чудовою властивістю терморегуляції, тобто підлаштовується під температуру тіла. Також цей матеріал гіпоалергенний і володіє бактерицидними і лікувальними властивостями, оскільки має натуральне походження. Він досить міцний і зносостійкий, але у догляді за ним все ж слід дотримуватися деяких чітких правил. Інформатор вам про них розповість, аби ваші улюблені речі залишалися такими якомога довше.
На етикетці більшості шовкових виробів зазвичай зазначено "тільки суха чистка". Й хоча іноді шовк можна прати вручну, хімчистка - найкращий спосіб зберегти природний блиск і драпірування тканини, перконані експерти. Це також є найкращим способом догляду за шовковими виробами з підкладками і вставками, такими як жакет або структурована сукня, йдеться в публікації The Guardian.
Річ у тім, що хімчистка запобігає нерівномірній усадці, в результаті якої підкладка або плечі можуть мати неправильну форму. Це також стосується одягу з прикрасами з бісеру - його слід віддавати до спеціалізованої хімчистки, оскільки бісер і паєтки можуть бути пошкоджені стандартними хімічними засобами для чистки.
Хімчистка особливо важлива, якщо виріб виготовлений з делікатного шовку, такого як шифон або жоржет, оскільки ці тканини схильні до усадки. Знайти хімчистку, якій ви можете довіряти, дуже важливо для речей зі складною структурою і пошиттям, таких як шовкові піджаки і вироби з підплічниками або деталями.
Якщо ви вважаєте, що хімчистка незручна або дорога, м'які речі, такі як нижня білизна та блузки, часто можна прати вручну, навіть якщо на них позначено, що вони призначені лише для хімчистки. Але майте на увазі, що ручне прання може призвести до того, що тканина втратить частину свого блиску, дасть усадку або потьмяніє.
Тому, якщо ви вирішили прати вручну, візьміть до уваги інструкції з догляду, оцініть, наскільки складною є конструкція виробу, і уникайте ручного прання тонкого шовку або шовку з візерунками, який може бути нестійким до вигорання кольору.
Якщо ви відчуваєте себе достатньо сміливими, щоб спробувати ручне прання, почніть з простих шовкових речей. Наповніть відро холодною водою і додайте найменшу кількість делікатного засобу для прання. Періть по одній речі за раз, починаючи з найсвітлішого кольору і переходячи до найтемнішого. Покрутіть кожну річ у воді приблизно хвилину і вичавіть зайву воду, але будьте обережні, бо це може розірвати волокна.
Далі покладіть річ на рушник і скрутіть його так, щоб увібрати зайву вологу. Потім покладіть його сушитися або розвісьте в тіні, НЕ під прямими сонячними променями, оскільки сонце може пошкодити шовк.
Оскільки шовк - дуже делікатне волокно, він добре реагує на пару і прасування. Варто придбати особистий відпарювач, який не займатиме багато місця і не коштуватиме надто дорого. Якщо ви користуєтеся праскою, прасуйте зі зворотного боку і використовуйте режим для шовку.
Будьте обережні, шовк не потребує багато тепла, щоб розпрасувати складки, і не терпить високих температур. Проста пара з душу - чудовий м'який спосіб сприяти розгладженню складок. Тож ви можете просто повісити м'яту блузу у ванній кімнаті, поки приймаєте душ, і вуаля, й прасувати не треба. Так само можна скористатися парою з чайника, який щойно закипів.
Шовк має складні стосунки з потом і дезодорантом. Зверніть увагу на те, як сильно ви потієте і яким дезодорантом користуєтеся, коли носите шовк. На жаль, піт і дезодорант можуть залишати підступні сліди на шовкових тканинах. Часто вони спершу не помітні, оскільки шовк не утримує запахи так, як синтетичні тканини.
Але з часом дезодорант або олії, що містяться в поті, пошкоджують і знебарвлюють тканину, і нерідко, повернувшись до одягу, який здавався гарним, ми бачимо на ньому жахливі кільця від поту. В такому випадку негайно виперіть або віддайте шовкові речі в хімчистку, щоб плями не пошкодили тканину!
Зрештою, цю проблему можна частково вирішити за допомогою правильної посадки та вибору дезодоранту. Краще не носити шовк занадто близько до пахв і знайти правильний дезодорант, що не лишає плям на одязі.
Історія шовку більше, ніж інших тканин, оповита таємничістю і фольклором, що дуже пасує волокну, яке витягують з кокона шовкопряда. Його легенда починається з дружини-підлітка Жовтого імператора. Десь у 2640 році до нашої ери вона пила чай у своєму саду під шовковицею, коли до її чашки впав кокон.
Коли вона витягла його, кокон перетворився на довгу напівпрозору нитку. Імператриця-підліток вивчала та експериментувала з ниткою, поки врешті-решт не винайшла версію мотовила та ткацького верстата, щоб навчити придворних дам вплітати довгі пасма в тканину. За тисячі років, що минули, практика шовківництва була вдосконалена і поширилась по світу.
Через те, що шовкові нитки настільки тонкі і делікатні, їх можна вплітати в дуже легкі, прозорі тканини, з яких виготовляють прекрасний вечірній одяг, наприклад, жоржет, шифон або тафту. Та ці тканини можуть легко зачепитися за прикраси або шорстку поверхню, тому важливо враховувати ваші аксесуари і те, на чому ви сидите або на що спираєтесь, коли носите шовк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.