Навесні потрібно терміново перевірити крупи і використовувати ці методи

Читать на русском

Якщо з'явилися жучки, потрібно терміново рятувати продукти

Читать на русском
Жуки та лайфхак
Паразити, що живуть у крупах, можуть бути декількох видів

Якщо з'явилися жучки, потрібно терміново рятувати продукти

Дрібні жучки, що з'явилися у крупі або муці, завдають маси незручностей. І господарці потрібно терміново рятувати продукти. Як позбутися шкідників, розповість Інформатор.

Чому у крупах з'являються жучки

Харчові шкідники дуже рідко потрапляють у житло самостійно. Як правило, ми приносимо їх додому разом із продуктами - крупами, борошном, сухофруктами, бобовими, горіхами та хлібом. Причому йдеться не тільки про розважну провізію, а й про ту, що продається в герметично закритій упаковці. Шкідники часто живуть на заводах і пекарнях і потрапляють у продукти ще на етапі виробництва.

Є кілька різновидів жучків, яких можна знайти у будинку

Хлібний точильник. Коричневий жучок до 3,5 мм завдовжки. Вони люблять хлібобулочні вироби, крихти, крупи, сушені трави та квіти, а також чай. 

Впоратися з жуками допоможуть ефірні олії герані або базиліка, часник. Ці запахи відлякують комах.

Хлібний точильник
Хлібний точильник

Харчова міль. Зовні вона схожа на звичайну сукню. Потрапляючи в крупи, сухофрукти та горіхи, вона стрімко розмножується, відкладаючи яйця. Потім із них з'являються личинки, які активно поїдають запаси. 

Покладіть у борошно, крупу та інші продукти апельсинову кірку чи пару лаврових листів. Їхній запах відлякає шкідника. Також можна розкласти їх на полицях, де зберігаються банки із бакалією.

Харчова міль
Харчова міль

Довгоносик. Комаха темно-коричневого кольору з довгим хоботком, яка виростає до 3-4 мм. Крім гречки, рису та борошна, любить сидіти в макаронах та бобових. 

Ви можете спробувати зберегти продукти, поклавши їх у холодильник. При температурі охолодження личинки довгоносиків гинуть через 30 днів, а яйця через 19, це може бути складно, але такий спосіб дійсно працює.

Довгоносик
Довгоносик

Борошняний хрущак. Цей жучок пофарбований у червоно-коричневий колір і виростає до 3-4 мм завдовжки. Його личинки помітніші і нагадують маленьких черв'ячків. Хрущаки вважають за краще жити в борошні, вівсянці, манці та пшонці. Трохи рідше їх можна зустріти у гречці, рисі та сухофруктах. 

Щоб уникнути появи небажаних жучків, слід обробляти полиці із содою та слабким розчином оцту. Також хрущак не любить лимон та лаванду.

Борошняний хрущак
Борошняний хрущак

Мукоїд. Це дрібна комаха довжиною до 3 мм з рудо-бордовим забарвленням. Зазвичай потрапляє в будинок з крупами, що відволожилися, борошном і печивом. Якщо в приміщенні підтримується помірна вологість повітря і є хороша вентиляція, шкідник довго не житиме. 

Також можна прогріти вцілілу крупу в духовці при високій температурі. Корисно перед прогріванням потримати крупу в морозильнику протягом доби, щоб позбавитися від непомічених яєць комах.

Мукоїд
Мукоїд

Проведіть ревізію круп

Жучки, що пожирають крупи та борошно, можуть опинитися в продукті ще на стадії фасування на заводі або заведуть в упаковці в магазині. Якщо комахи з'явилися в одній упаковці, вони легко переберуться до інших ємностей із сипучими продуктами. Господині важливо періодично проводити ревізію круп та борошна, щоб виявити та викинути заражені продукти. Для ретельного огляду висипте вміст пакета на лист і уважно огляньте його за допомогою ліхтарика на наявність личинок, дорослих шкідників або інших ознак зараження. Якщо дорослих жуків небагато, заберіть їх руками. Вибрати жуків у борошні не вийде. Тому продукт, в якому були виявлені шкідники, запакуйте і відразу віднесіть у сміттєвий бак на вулиці. Якщо залишити пакет із жуками в домашньому відрі для сміття, є ймовірність, що кілька особин виберуться назовні і повернуться на свій "продуктовий склад".

Зробіть генеральне прибирання

Ретельно вимийте всі поверхні, шафи та ящики, де зберігаються запаси. Приділіть увагу стикам, щілинам та іншим місцям, куди можуть потрапляти крихти, та почистіть пилососом усі важкодоступні місця. Для кращого ефекту використовуйте спеціальні засоби для дезінфікування для прибирання кухні або зробіть склад своїми руками, змішавши столовий оцет (9%) з водою в пропорції 1:4.

Не забудьте вимити з посудом усі ємності, в яких зберігаються крупи, борошно та інші сухі продукти. А потім витріть баночки насухо.

Не варто використовувати для боротьби з жучками важку артилерію на кшталт спеціальних засобів від комах. Хімія може потрапити у продукти та нашкодити здоров'ю.

Зробіть приманку для дорослих жуків та розкладіть відлякувачі

Щоб зібрати жучків, що залишилися після ревізії продуктів на кухні, зробіть для них приманку: скачайте кульки з бури, манки та цукрової пудри (1:1:1). Розкладіть приманку на папері в шафах і залиште на кілька днів. Дорослі комахи з'їдять приманку та загинуть.

Як запобігти появі жучків у крупах

Єдине, що можна порадити - тримайте крупи у герметично закритих скляних банках, спеціально призначених для зберігання сипких продуктів. Хоча це не панацея, але вони тоді, хоч не розбіжаться по інших місцях. Також, обов'язково закривайте упаковки зі спеціями, хоч звичайними скріпками. А, взагалі, профілактика тут одна: просто намагайтеся не купувати нічого про запас.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.