Померла Шарлотта, яка стала сенсацією через загадкову вагітність від акул

Читать на русском

Оточене невизначеністю, життя ската, схоже, в кінцевому підсумку обірвалося через її репродуктивну хворобу

Читать на русском
Скат та акула
Фахівці дійшли висновку, що Шарлотта завагітніла внаслідок партеногенезу - безстатевого розмноження

Оточене невизначеністю, життя ската, схоже, в кінцевому підсумку обірвалося через її репродуктивну хворобу

Скат Шарлотта, яка стала відома після того, як було оголошено про її вагітність, померла через кілька тижнів. Причиною смерті стало рідкісне репродуктивне захворювання. Також є ймовірність, що через хворобу ембріон був знищений.

Померла знаменита самка ската Шарлотта, яка, як було оголошено під час скандальних заяв, була вагітною, незважаючи на те, що у своєму акваріумі вона утримувала тільки акул, а не самців свого виду, пише IFLScience. Акваріум і лабораторія з вивчення акул у Гендерсонвіллі, Північна Кароліна, оголосили сумну новину у своїх соціальних мережах пізно ввечері в неділю, подякувавши фанатам за їхню "любов і підтримку". Точну причину смерті не назвали, проте в попередньому повідомленні йшлося, що вона страждала на рідкісне репродуктивне захворювання. 

"Із сумом повідомляємо, що після тривалого лікування під наглядом лікарів і фахівців наша Рей Шарлотта сьогодні померла", - написав акваріум на своїй сторінці у Facebook. "Ми продовжуємо працювати з її медичною бригадою і фахівцями з досліджень".

Ще в лютому акваріум оголосив, що самка ската вагітна, незважаючи на те, що вона не ділила акваріум із самцем ската щонайменше вісім років.

"Наша скат Шарлотта чекає на потомство! Ми плекаємо цю звістку вже понад 3 місяці", - оголосила в лютому на Facebook команда ECCO, що управляє акваріумом, разом із результатами ультразвукового сканування. "Найдивовижніше, що у нас немає жодного самця!"

Новина широко висвітлювалася в ЗМІ, а соціальні мережі гуділи від припущень. Дехто припустив, що Шарлотта могла бути запліднена іншим видом в акваріумі, наприклад, акулою, у рідкісному випадку гібридизації. Однак морські біологи наголосили, що перший у світі "shingray" малоймовірний з огляду на те, що ці два види досить далекі родичі, а також немає задокументованих випадків розмноження акул зі скатами.

В кінцевому підсумку експерти акваріума зупинилися на партеногенезі, терміні, що походить від грецького "незаймане народження", за якого ембріон може розвиватися без запліднення. Це досить рідкісне явище, проте воно було задокументовано у деяких видів комах, амфібій, птахів, рептилій і, що найважливіше, риб.

Але головний поворот в історії стався в травні, коли в акваріумі повідомили, що у Шарлотти "розвинулося рідкісне репродуктивне захворювання, яке негативно вплинуло на її репродуктивну систему". Вони продовжували припускати, що скат раніше був вагітний, але через хворобу ембріон був знищений.

До речі, деякі люди сумніваються, чи була вона взагалі вагітна. Відчувши в цій історії щось підозріле, морські експерти розкритикували акваріум, заявивши, що вони поширюють дезінформацію і, можливо, наражають життя ската на ризик. Однак акваріум це заперечував.

"Я можу сказати вам тільки те, що ми знаємо напевно. Я ніколи не брехала. Це не було шахрайством. Це не було чимось вигаданим, але люди так роблять. У людей є свої власні думки", - сказала Бренда Ремер, власниця акваріума.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.