Чутливість до спеки підвищують трициклічні препарати
Як і в будь-яких інших медикаментів, ліки для психічного здоров'я мають свої побічні ефекти - як корисні, так і неприємні. Причому стосуються вони не хворобливих станів, а, швидше, нестерпних відчуттів. І це непереносимість спеки, яка напередодні трьох літніх місяців виглядає загрозливо. Відбувається це через те, що деякі антидепресанти заважають організму правильно регулювати температуру тіла, повідомляє IFlScience.
Ускладнюють терморегуляцію, центр якої знаходиться в гіпоталамусі, трициклічні антидепресанти (ТЦА), які перевертають з ніг на голову стосунки зі спекою. Перестаючи регулювати реакцію організму на підвищення температури, людина обзаводиться непереносимістю спеки, й це пов'язане з вкрай неприємними наслідками.
Можуть виникати:
Симптоми можуть змінюватись, але загальним для всіх є потовиділення такої небаченої сили, що у людей робиться мокрий одяг і капає з волосся. Цей симптом характерний не тільки для прийому трициклічних антидепресантів, а й інших препаратів для психічного здоров'я. Особливо сильно він проявляється у нічний час та небезпечний таким наслідком як зневоднення, яке спричиняє головні болі, сильні запаморочення і почуття непрохідної втоми.
Небезпека ще й у тому, що антидепресанти можуть заглушати почуття спраги, коли організм просто перестає подавати сигнали, що потрібно пити. З іншого боку, вони здатні знижувати кров'яний тиск, зате підвищувати чутливість шкіри до сонячних променів.
Що робити, якщо антидепресант робить літо нестерпним, не дозволяючи далеко відходити від кондиціонера? Насамперед, не кидати їхній прийом, не порадившись із лікарем. І використати все доступні методи боротьби з непереносимістю високих температур:
До речі, крім антидепресантів, до непереносимості спеки може призвести й прийом інших ліків, які приймаються щодня. Це препарати від тиску, статини, антигістамінні ліки, препарати від хвороби Паркінсона, діабету, антибіотики та знеболювальні нестероїдні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.