Починайте вже після 40 років: чим побороти запах старості

У запаху старості винна не гігієна, а шкіра, що виділяє певні хімічні речовини

старість запах
Пахнути по-іншому змушують природні процеси, пов'язані зі старінням.

Баланс між плюсами та мінусами старіння, якому ми так чинимо опір, порушується як хворобами і зростанням різноманітних обмежень, так і невидимими, хоч і відчутними речами. Напевно, всі стикалися зі специфічним запахом, що походить від людей похилого віку та їхнього житла. Це те, що називається запахом старості і, як правило, пов'язується з недостатньою гігієною, пристрастю до старих речей, які десятиліттями лежать у шафах, відсутністю прибирання та провітрювання. Він невбиваємий, має затхлий, трав'янистий та жирний відтінок, схожий на стару губну помаду або крем, термін придатності якого закінчився п'ять років тому.

Але правда у цьому, що зміна запаху тіла - природна частина процесу старіння і уникнути її не може ніхто. А причина, як довели японські вчені, у процесах, які з віком відбуваються у шкірі. Погана новина у цьому, що розпочинаються ці процеси вже після 40 років.

Шкірі у цьому віці починає виробляти більше шкірного сала, тому відбувається накопичення жирних кислот. Одночасно з цим знижується антиоксидантний захист шкіри, внаслідок чого запускається оксидативний стрес. І серед його продуктів є речовина 2-ноненаль, яка, власне, й є причиною старечого запаху. Звичайно, це не відбувається одночасно, молекули ноненалю накопичуються з віком, паралельно організм перестає виробляти гормони, що маскують цей запах.

Запах проникає у тіло, а й у навколишню обстановку.
Запах проникає не тільки у тіло, а і в навколишню обстановку.

Молекули запаху старості поступово накопичуються у шкірі, їх неможливо змити, до того ж, вони "в'їдаються" в одяг і в навколишнє оточення, зокрема оббивку меблів, постільну білизну, ковдри і навіть шпалери.

Дослідження японських учених, у якому брали участь люди віком від 26 до 75 років, перевіряли запах за допомогою спеціальних сорочок, які вбирають усе, що виділяє шкіра. Учасники одягали їх три ночі поспіль, потім у лабораторії виділялися та вивчалися всі компоненти запаху тіла. Виявилося, що 2-ноненаль зустрічався в людей старше 40 років, посилювався в міру старіння і був відсутній у “молодшій групі”.

Незважаючи на те, що запаху старості не можна позбутися, з ним щонайменше можна поборотися. До речі, вже інші японці у зв'язку з цим не розгубилися і вийшли на ринок із милом, спреєм для одягу та гелем для душі, які очищають шкіру від ноненалю. Секрет у поєднанні хурми та зеленого чаю, у цій комбінації таніни в екстракті хурми розщеплюють та вимивають 2-ноненаль, а антиоксиданти в японському зеленому чаї продовжують дезодоруючий ефект.

Є й простіший спосіб захисту від запаху старості - вживання у їжу звичайнісіньких грибів, які уповільнюють процес накопичення ноненалю у шкірі.

Крім того, вироблення шкірного сала може спровокувати стрес, неправильне харчування, нестача сну. Щодо їжі,  вона дуже пов'язана із запахом тіла, тому, якщо процес вже запущений, цибуля і часник, перець чилі та гострі приправи, а також жирне, гостре, копчене і всяке мариноване краще звести до мінімуму.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити важливі новини Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube