Перечитавши Біблію, вчені оживили те, що було мертвим тисячу років - фото

Вчені знайшли насіння віком в тисячу років і вважають, що воно – з біблійського дерева з цілющими властивостями

Біблія, дерево, історія, вчені, дослідники
Насіння знайшли в печері в Юдейській пустелі

Вчені виростили стародавнє насіння з печери в Юдейській пустелі. Насіння знайшли наприкінці 1980-х років, а посіяли у 2010 році. Дерево, яке виросло, може належати до вимерлого виду з лікувальними властивостями, про які кілька разів згадується в Біблії, повідомляє LiveScience.

Загадковий екземпляр, названий Шеба, зараз має висоту близько 3 метрів. Згідно з дослідженням ДНК рослини, її хімічний і радіовуглецевий аналізи виявили нові підказки про походження дерева. Насіння датується між 993 і 1202 роками нашої ери. Ймовірно, воно вижило з нині вимерлої популяції дерев, яка існувала в Південному Леванті, регіоні, що включає сучасний Ізраїль, Палестину та Йорданію. Воно є першим у своєму роді, знайденим там.

Шеба, зараз має висоту близько 3 метрів
Шеба, зараз має висоту близько 3 метрів

Біблійний бальзам 

Примітно, що дорослий зразок може бути джерелом біблійного бальзаму – смолистого екстракту, пов’язаного з лікуванням з Буття, книг Єремії та Єзекіїля.

"Ідентичність біблійного "цорі", що англійською перекладається  як "бальзам", вже давно є відкритою для дискусій", – пишуть дослідники. Відновивши Шебу, вчені вважають, що нарешті розгадали таємницю біблійного бальзаму.

Шеба належить до роду Commiphora, який знаходиться в сімействі мирри та ладану і включає приблизно 200 живих видів рослин. Рослини Commiphora в основному зустрічаються в Африці, на Мадагаскарі та на Аравійському півострові. Залишається незрозумілим, до якого виду належить Шеба, оскільки дерево не цвіло і, отже, не виробило матеріалу для більш детального аналізу. 

Однак зрозуміло, що Шеба тісно пов’язана з трьома видами Commiphora – C. angolensis, C. neglecta та C. tenuipetiolata – знайденими в південній Африці.

Зображення стародавнього насіння під назвою Шеба поруч із лінійкою для масштабу.
Зображення стародавнього насіння під назвою Шеба поруч із лінійкою для масштабу.

Не парфуми

Дерево має набагато слабкіші зв’язки з видами Commiphora, які виробляють запашні смоли, що служили в давнину джерелом цінних парфумів і пахощів під назвою Іудейський бальзам або Гілеадський бальзам. Натомість їхні аналізи показали, що Шеба має безліч лікувальних властивостей, тож це дерево могло бути джерелом біблійного бальзаму.

"Ми вважаємо, що ці знахідки підтверджують нашу другу гіпотезу, що Шеба може представляти вимерлу рослину, яка колись була корінною в цьому регіоні, чия смола, згадана в біблійних текстах, була цінною, пов’язаною з лікуванням, але не описується як ароматна", – дійшли висновку вчені.

Хімічний аналіз листя і смоли Шеби показав, що дерево багате на біологічно активні сполуки з протизапальними та протираковими властивостями. Листя та стебла також мають високий вміст натуральної масляної речовини з антиоксидантами. Вона чудово розгладжує шкіру. Тим часом пошуки джерела історичного юдейського бальзаму тривають. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube