Придумано не євреями: знайдено джерело історії про Ноїв ковчег, і це не Біблія

Читать на русском

Насправді історія про Ноя походить з іншої культури.

Читать на русском
Потоп, Біблія, Ноїв ковчег, історія, артефакти, археологи, музей
Джерелом історії про Ноїв ковчег міг бути Епос про Гільгамеша.

Насправді історія про Ноя походить з іншої культури.

Вчені оприлюднили текст 2600-річної давнини, моторошно схожий на історію Ноєвого ковчега з Біблії. Він був нанесений на так звану скрижаль потопу Гільгамеша. Вона розповідала історію про епічний потоп, пише LiveScience.

Епос про Гільгамеша має 11-у табличку, цей фрагмент обпаленої глиняної таблички містить клинописні написи, що описують епічну повінь у Вавилоні. Цей літературний твір вважається одним з найдавніших у світі. Його знайшли в Ніневії - стародавньому ассирійському місті в Верхній Месопотамії на території сучасного Іраку. Нині табличка зберігається в Британському музеї, який вважає цей артефакт частиною своєї постійної колекції.

Археологи виявили табличку розміром приблизно 15 на 13 сантиметрів наприкінці 1800-х років, але не були впевнені, про що йдеться в написі. Та все ж таки дослідники розшифрували його текст. Ця табличка стала першим свідченням того, що історія про Ноя походить з іншої культури. Іншими словами, "Епос про Гільгамеша" міг бути джерелом історії про Ноїв ковчег.

Крім того, науковці виявили набагато старіші клинописні таблички зі схожими історіями про потоп. Це також свідчить про те, що ця історія була поширена задовго до написання єврейської Біблії. 

Ось як виглядає оригінал історії про Всесвітній потоп.
Ось як виглядає оригінал історії про Всесвітній потоп.

Схожість з Біблією 

Епос про Гільгамеша може датуватися ще III тисячоліттям до нашої ери, але ця конкретна табличка датується VII століттям до нашої ери. Цікаво те, що історія, викарбувана на стародавній табличці, жахливо схожа на біблійну історію про Ноїв ковчег з Книги Буття. На табличці описано, як боги послали потоп, щоб знищити Землю.

Однак один з богів, Еа, попередив правителя стародавнього царства про цей план і доручив йому побудувати човен, щоб врятувати себе і свою сім'ю разом з "птахами і звірами всіх видів". Як і в Книзі Буття, мандрівники випускали птахів, щоб перевірити, чи вода відступила достатньо, щоб з'явилася суша. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.