Паризькі перегони офіціантів: легендарне змагання повертається через 13 років

Читать на русском

Перерва у забігу офіціантів відбулася після 2011 року, тоді не вдалося знайти організацію, яка погодилася стати спонсором цього заходу

Читать на русском
Змагання офіціантів
Французька столиця продемонструвала свою культуру кафе напередодні літніх Олімпійських ігор

Перерва у забігу офіціантів відбулася після 2011 року, тоді не вдалося знайти організацію, яка погодилася стати спонсором цього заходу

Після 13-річної перерви до французької столиці повертається легендарна гонка офіціантів. 24 березня на вузьких вуличках Парижа побачили сотні офіціантів з підносами. Правила були прості: не бігти і дійти до фінішу з цілими підносами, навантаженими круассаном, склянкою водопровідної води та маленькою чашкою кави.

Офіціанти повинні були пройти середньовічними вуличками району Маре 2 км.
Офіціанти повинні були пройти середньовічними вуличками району Маре 2 км.

Забіг, який вперше було проведено на початку 20 століття, було припинено з 2012 року через відсутність фінансування, пише The New York Times. Але влада Парижа побачила можливість для міста проявити себе перед проведенням літніх Олімпійських ігор, які стартують у липні. Це також демонструвало, що філіжанка кави в кафе або вино в бістро є такою ж невід'ємною частиною культурної спадщини столиці, як і її найвідоміші пам'ятки.

"Коли іноземці приїжджають до Парижа, вони приїжджають не тільки заради Лувру та Ейфелевої вежі", - сказав Ніколя Бонне-Улалдж, заступник мера, який відповідає за торгівлю. "Вони також приходять поїсти до наших кафе, до Bouillon Chartier, Brasserie Lipp або Procope".

Перед забігом офіціанти прикріплювали пронумеровані нагрудники до одягу англійськими шпильками. До представників найвідоміших закладів міста ставилися майже як до зіркових спортсменів перед великою грою.

"Здорово бігти всім разом", - сказав 50-річний Фабріс Ді Фолько, офіціант у Chez Savy, недалеко від Єлисейських полів, який вперше брав участь у перегонах. "Я не тренувався спеціально для змагань - моя основна робота була достатньою підготовкою".

Почався забіг у мерії Парижа, потім 200 паризьких офіціантів попрямували до Центру Помпіду, далі пройшли шлях вузькими вуличками Маре, старого єврейського кварталу столиці, перш ніж повернутися до вихідної точки. Телевізійні групи та вболівальники бігли поруч із ними, а глядачі аплодували та підбадьорювали їх.

ЦІкаво, що учні змагалися окремо від ветеранів, а чоловіки та жінки змагалися разом, але оцінювалися окремо. Три найкращі учасники у кожній категорії отримали такі призи, як проживання у чотиризірковому готелі та вишукані обіди у ресторані. Перші фінішери у кожній категорії також отримали бажані квитки на церемонію відкриття Олімпійських ігор.

Більшість офіціантів закінчували за 13-20 хвилин
Більшість офіціантів закінчували за 13-20 хвилин

Існують численні архіви, що зняли на початку ХХ століття перегони офіціантів у Лондоні та Берліні. Однак широко поширена думка, що перші перегони офіціантів ("Course de garçons de café") відбулися саме в Парижі в 1914 році.  Упродовж десятиліть його спонсорувала L'Auvergnat de Paris, щотижнева газета, названа на честь мігрантів із регіону Овернь у центральній Франції. які приїхали до столиці, багато з них стали власниками бістро та кафе.

А цього року конкурс спонсорував міський комунальний водопровід, який заявив, що такі звички кафе, як подача кави зі склянкою або графином із водопровідною водою під час їжі, зробили ці заклади ключовими союзниками у зусиллях скорочення споживання пластику.

Правила змагань дуже прості. Офіціантам потрібно пройти певну дистанцію якнайшвидше, тримаючи тацю з водою і не проливаючи її. Тікати заборонено, дозволена лише швидка ходьба. Окуляри нараховують за швидкість, але на фініші судді можуть відняти їх, оцінивши, чи багато пролилося води чи кави, чи цілий круасан.

Відродження "перегони офіціантів у кафе" - це не просто повернення старої традиції. Це данина паризькому способу життя, духу обслуговування та чарівності, що відрізняє це місто від інших світових столиць.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.