При дотриманні певних правил гармонійні відносини між людьми з різним ставленням до порядку цілком можливі
Коли стоси речей у вашій шафі вражають чіткістю ліній та однаковістю розмірів, при цьому шкарпетки вашого партнера можна знайти в кухні, гаражі та кошику для дитячих іграшок, виникає питання – як ці люди вживаються разом? Звичайно, мало хто розлучається через те, що кохана людина виявилася нечупарою, але щастю і спокою в будинку цей факт точно не сприяє. І якщо змиритися – важко, а перевиховати – нереально, що робити? На думку Трейсі МакКаббін, яка вже 20 років допомагає людям позбавлятися від непотребу в будинках і організовувати простір, вихід є, повідомляє The New York Times.
І вона знає, про що говорить: за іронією долі, жінка, яка живе під девізом "прибери це, не відкладаючи", вийшла заміж за людину, яка ненавидить порядок. Їхнє спільне життя почалося з наклеювання стрічки на шафи та ящики з інформацією, що де знаходиться, але цього виявилося вкрай недостатньо. Через рік спільного життя МакКаббін виробила кілька практичних стратегій, які дозволять таким парам як мінімум не вбити один одного. А базуються вони на холоднокровності та спокої, які потрібно зберігати щодо безладу. Для цього потрібно навчитися не помічати того, що не заважає вам жити. І вміти бачити хороше у процесі того, як цей безлад виникає. Її особистий приклад: тумбочка чоловіка завалена книгами та проводами, але ж це його, а не її тумбочка. Садові інструменти валяються всюди, натомість у них чудовий, доглянутий садок.
Серед очевидних рішень – нові елементи в будинку, які змусять любителя хаосу трохи “стримуватись”. Наприклад, гачки для дитячих рюкзаків, які зазвичай кидаються прямо на підлозі у коридорі. Додаткові та зручно розташовані книжкові полиці для любителя залишати всюди книги. Якась ємність прямо біля дверей для ключів та гаманця, яка допоможе не витрачати щодня час на їхні пошуки.
При цьому важливо пояснювати, що це ці хитрощі робляться для загальної зручності, а не тому, що хтось поганий і все робить не так.
На думку Трейсі МакКаббін, не треба добиватися ідеального порядку - це недосяжна мета, треба взяти безлад під контроль та зосередитися на місцях загального користування. І якщо для кухні, де всі проводять багато часу, потрібні правила та обмеження, то особистому простору нечупар цілком можна дати спокій.
Психологи зазначають, що просте небажання стежити за порядком – це одна з причин конфліктів у сім'ях, але з нею можна працювати. Інша справа, коли патологічна неакуратність має розумові або фізичні підстави. Це відбувається з людьми, котрі страждають на синдромом накопичення, і які нічого не викидають. З тими, хто має синдром дефіциту уваги та гіперактивності. З тими, хто перебуває у затяжній депресії і немає сил на підтримку порядку. Загалом у психічного здоров'я міцний зв'язок із безладдям.
На жаль, пов'язаний він і з віком – з погіршенням фізичних можливостей погіршується й можливість підтримувати порядок.
Не можна скидати з рахунків і глибинні проблеми у відносинах між людьми, які викликають гостре небажання одного з партнерів йти на компроміс та хоч якось підтримувати лад. З іншого боку, акуратисти, які не дають жити всій родині, можуть робити це не так з любові до чистоти, як унаслідок бажання все контролювати. І тоді вже “навести лад” допоможуть лише психологи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.