Українці зможуть побачити рідкісне північне сяйво

Читать на русском

Унікальне видовище можна спостерігати до вечора 26 березня

Читать на русском
Північне сяйво
Однак, як завжди, все залежатиме від погодних умов і ясності неба

Унікальне видовище можна спостерігати до вечора 26 березня

Починаючи з ночі на понеділок і до вечора вівторка, є шанс того, що українці знову зможуть побачити рідкісне для наших широт полярне сяйво. Це явище пов'язане з вируванням магнітних бур. Земна атмосфера буде під "атакою" магнітного шторму потужністю G3. 

Так, за даними вчених, з 23:00 до вечора, 26 березня наша планета потрапить під вплив магнітної бурі, яку оцінюють за потужністю рівня G3. Таким чином, за таких космічних шторм у наших широтах можна спостерігати полярне сяйво, також широко відоме як північне.

Північне сяйво над Україною 5 листопада
Північне сяйво над Україною 5 листопада

"Є велика ймовірність, що цієї та наступної ночі з території України та інших країн можна буде спостерігати полярне сяйво. З 23:00 до наступного вечора Землю огортає магнітний шторм. Kp індекс уже зріс. За таких магнітних бурях можна спостерігати "аврору" у наших широтах", - пише астроном, лектор Харківського планетарію Володимир Кажанов.

Щоб побачити полярне сяйво, потрібно дивитися на північ небосхилу в місці без сильного світлового забруднення, подалі від високих дерев або будинків.

"Бажано, щоб був вид на обрій. Якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив і зробіть кілька знімків із довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200, 400, 1600 або більше)", - порадив Кажанов.

Чому під час магнітних бур виникає північне сяйво

Під час магнітних бур величезні кількості заряджених частинок викидаються із Сонця до космосу. Коли ці частинки досягають магнітосфери Землі, вони взаємодіють із атмосферою. Ця взаємодія зумовлює випромінювання світла, яке ми сприймаємо як північне сяйво. Воно найбільше часто спостерігається в районах, розташованих ближче до полюсів, таких як північні регіони Європи, Америки та Канади.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.