Парасольки ламаються через такі помилки: на що звернути увагу

Читать на русском

П'ять важливих деталей для комфорту в дощову погоду

Читать на русском
дощ парасольки вітер
За стійкість до вітру відповідають спиці та каркас.

П'ять важливих деталей для комфорту в дощову погоду

Дощі, що з'явилися на зміну жарі, змусили дістати із шафи парасольку, виявити в ній зламану спицю і вкотре подумати: річ, яку ти використовуєш рідко, але довго, все-таки має бути дорогою та якісною. Звичайно, можна витрачати раз на сезон 400 гривень і думати, що нова парасолька - спосіб урізноманітнити життя. Але коли тобі терміново потрібно на дощову вулицю, а чергова парасолька виявилася непридатною, можливо, це привід купити нарешті надійну річ та забути про це на 10 років.

Розбираємось, на що звернути увагу при покупці парасольки, щоб вона прослужила вам якомога довше.

Тип парасольки

Вибір між тростиною і складною парасолькою досить простий і залежить від того, як часто ви нею користуватиметеся, купуєте для зберігання в будинку або відряджень, любите зручність або елегантність.

Якщо говорити про практичне застосування, тростина більш міцна, стійкіша до вітру і має більший купол. Але при цьому важка, громіздка та незручна для перенесення та перевезення. У складної парасольки все навпаки - дуже зручно, але не так надійно.

Трість - річ елегантна, але у відрядження з ним не поїдеш.
Тростина - річ елегантна, але у відрядження з нею не поїдеш.

Механізм

Тут вибір між механічним, автоматичним та напівавтоматичним механізмом парасольки.

Механічна парасолька відкривається та закривається вручну. Вона менш схильна до поломок за рахунок простоти виконання, проте вимагає більше зусиль для використання. Ну, і доведеться відкривати та закривати вручну.

Автоматична парасолька відкривається натисканням кнопки та закривається також. Це зручно, оскільки не вимагає великих зусиль, але такий механізм більш схильний до поломок через складність конструкції.

Напівавтоматична парасолька автоматично відкривається при натисканні на кнопку, але закривається вручну. І це компроміс між зручністю автомата та надійністю механіки.

У напівавтоматі закривати доведеться самому.
У напівавтоматі закривати доведеться самому.

Купол

Ось тут роздолля для вибору, оскільки тканини для нього можуть бути різні, а від їхньої міцності і довговічності багато в чому залежатиме вартість парасольки.

  1. Поліестер: один з найпоширеніших матеріалів, має гарну міцність, стійкий до розтягування та стирання, простий у догляді. Але поліестер не є водонепроникним і може пропускати воду за тривалого дощу.
  2. Нейлон: має високу міцність і стійкість до вологи, легкий, швидко сохне, його можна обробити засобом для водонепроникності. Такі парасольки зазвичай довговічні.
  3. Поліуретан: м'який та шовковистий матеріал з гарною водовідштовхувальною здатністю, швидко сохне. Але менш міцний у порівнянні з поліестером чи нейлоном.
  4. Поліуретан із тефлоновим покриттям: саме воно робить тканину ще більш водовідштовхувальною та стійкою до забруднень. Такі парасольки легко чистяться і довго служать.
  5. Епонж : тканина з поліестеру з додаванням бавовни, дуже приємна на дотик, шовковиста та ледь блискуча. Має ті ж переваги, що поліуретан з тефлоновим покриттям, але ще довговічніша. З усіх перерахованих тканин епонж є найдорожчим.
Довговічність парасольки багато в чому залежить від матеріалу.
Довговічність парасольки багато в чому залежить від матеріалу.

Спиці

Тут головне правило: чим більше спиць - тим міцніше парасолька. Для складної достатньо 8-10 спиць, для тростини – 12-16.

Найпоширеніші матеріали:

Сталь: спиці зі сталі - одні з найміцніших і довговічніших, вони жорсткі та стійкі до деформації. З ними парасолька може витримувати сильні пориви вітру. Але вони більш важкі та менш гнучкі порівняно з іншими матеріалами.

Скловолокно: продавці можуть ще лякати красивим слово "фібергласс" - це те саме. Спиці з фібергласу легкі та гнучкі, міцні та стійкі до вітру, корозії та іржі.

Сильний вітер витримує не всі матеріали.
Сильний вітер витримують не всі матеріали.

Алюміній: легкі, але водночас міцні, мають хорошу жорсткість і можуть витримувати не дуже сильний вітер. Але більш схильні до вигинів і деформацій порівняно зі сталевими спицями.

Карбонове волокно: спиці з нього мають високу міцність і жорсткість, при цьому мало важать. Це матеріал нового покоління, який призначений навіть для екстремальних умов та сильного вітру. Карбонове волокно стійке до корозії і довго служитиме.

З цих матеріалів роблять і п'ятий елемент - каркаси, і це основа основ парасольки. І якщо ви не збираєтеся літати на ній, скловолокно – оптимальний вибір для каркасу.

Важливо: у парасольок, незважаючи на простоту конструкції, також бувають додаткові функції. Вони збільшують ціну, але, можливо, щось у цих “надпослугах” вам може і стати в нагоді. Це можуть бути світловідбивні елементи, насадки на ручку, що дозволяють носити парасольку на передпліччі, антиштормовий механізм.

Найголовніше - перевірити відсутність дефектів, кілька разів відкрити та закрити парасольку, оглянути шви та кріплення, переконатися, що купол не тече - хороші продавці дозволять намочити тканину і, мабуть, не заощаджувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.