Як поневолити свій телефон і змусити працювати на вас

Читать на русском

Ось кілька речей, які ви можете спробувати зі своїм смартфоном

Читать на русском
Телефон та людина
Реалістичний посібник із використання ваших технологій так, щоб вони приносили вам користь

Ось кілька речей, які ви можете спробувати зі своїм смартфоном

Як і в будь-яких відносинах, у відносинах з телефоном важливо поважати один одного і дотримуватися домовленостей. Але як обмежити використання мобільного телефону, щоб жити реальне життя, а не марнувати свою енергію марно. На щастя, на думку експертів, відповідь є.

Почніть із одного простого питання

Ви знаєте це бажання, яке виникає у вас, навіть не усвідомлюючи цього, дотягнутися до телефону? А потім, перш ніж ви це помітите, ви вже цілу годину сидите у соціальних мережах? Але якщо ви хочете мирно співіснувати з технологіями, вам потрібно впоратися із цими імпульсами, пише Тhe New York Times.

"Почніть з того, що помічайте, коли у вас виникає бажання підняти телефон або відкрити соціальну мережу у вікні браузера", - сказав Річард Дж. Девідсон, засновник і директор Центру здорового розуму в Університеті Вісконсін-Медісон.

За словами Річарда, усвідомивши, що ви збираєтеся зробити, ви перериваєте автоматичну поведінку і будите ту частину мозку, яка керує самоконтролем. В одній дослідницькій статті, усвідомлення своїх дій може допомогти вам приборкати шкідливі звички.

"Коли ви відчуєте таке бажання, просто спитайте себе: "Чи дійсно мені потрібно зробити це прямо зараз?" - сказав доктор Девідсон.

Завдання цього питання може допомогти вам зробити паузу, задуматися та встояти перед спокусою перевірити свій пристрій. Звісно, іноді ви можете вирішити провести небагато часу перед екраном. Але, усвідомлюючи свої спонукання, ви можете стати більш усвідомленими щодо своїх звичок.

Приберіть "мобільність" зі своїх мобільних пристроїв

Доктор Анна Лембке, професор психіатрії та наркозалежності в Медичній школі Стенфордського університету, каже, що одна з найбільших проблем зі смартфонами - це те, що вона називає "листуванням текстових повідомлень під час бігу, щоб встигнути на автобус". Використання наших пристроїв у дорозі - йдучи від зустрічі до зустрічі, відвозячи дитину до школи або сідаючи на автобус - заважає нам брати активнішу участь у житті.

"Ми втрачаємо величезну кількість інформації та сигналів у навколишньому світі, а також позбавляємо себе можливості обробляти й інтерпретувати те, що ми відчули", - сказала вона.

Один зі способів досягти гармонії з вашими технологіями - обмежити використання телефону, коли ви в дорозі. Вийшли прогулятися? Вимкніть сповіщення. Збираєтеся випити кави? Залиште телефон на столі.

"Якщо ви почуваєтеся сміливим, спробуйте вимкнути телефон під час транспортування", - радить доктор Лембке, який написав книжку "Нація дофаміну: набуття балансу в епоху поблажливості".

Він не буде гудіти текстовими повідомленнями або телефонними дзвінками, а це, за словами доктора Лембке, допоможе вам зосередитися на навколишньому світі.

Заплануйте невеликі технічні перерви

Так, тривала відпустка без ваших гаджетів може виявитися неможливою. Але якщо ви намагаєтеся проводити менше часу, дивлячись на екрани, 10- або 15-хвилинні перерви можуть бути практичнішим варіантом, каже доктор Адам Газзалі, нейробіолог із Каліфорнійського університету в Сан-Франциско й автор книжки "Відвернутий розум: стародавні мізки у світі високих технологій". Ви можете здійснити невелику прогулянку, заплющити очі, попрацювати над головоломкою або прочитати книжку.

"Ще один трюк: внесіть технічні перерви у свій календар", - порадив доктор Газзалі. "Може здатися дивним запланувати щось на кшталт "прогулятися без телефону", але так не повинно бути, якщо це пріоритет".

Контролюйте своє оточення

"Не покладайтеся тільки на свою силу волі, щоб скоротити час перед екраном", - сказав Джеймс А. Робертс, експерт зі споживчої поведінки в Університеті Бейлора. "Замість цього змініть своє оточення".

Як сказав доктор Робертс, все, що ви можете зробити, щоб створити середовище, яке дасть змогу максимально легко дистанціюватися від телефону, буде корисним.

Ось кілька речей, які ви можете спробувати:

  • Придбайте будильник. За словами доктора Робертса, телефонний будильник змушує вас брати в руки пристрій після пробудження, через що стає занадто легко почати читати електронну пошту та сповіщення. Але автономний будильник дає змогу вам не торкатися телефону, поки ви не вирішите, що настав час зануритися в роботу.
  • Призначте партнера з підзвітності. Доктор Робертс запропонував попросити члена сім'ї або друга нагадати вам про необхідність вимкнути пристрій, якщо ви користуєтесь ним надто довго, коли хтось намагається з вами поговорити або в інші моменти, коли він заважає вашому життю в офлайн світі.
  • Видаліть соцмережі з телефону. За словами доктора Робертса, щоб керувати використанням соціальних мереж, не відмовляючись від них повністю, вам необхідно зробити їх менш доступними. Одна порада, яку він запропонував, - видалити їх зі свого телефону, але зберегти на своєму комп'ютері, щоб ви могли використовувати їх для роботи або підтримувати зв'язок із сім'єю та друзями.

Примусьте технологію працювати на вас

Експерти дійшли єдиної думки: щоб побудувати здорові стосунки з технологіями, вам потрібно контролювати їх, а не навпаки. Думайте про свої гаджети як про інструменти, які ви вирішуєте, як використовувати.

"Нехай це працює на вас, а не проти вас", - сказала пані Мартін, експерт із продуктивності в Google. "Будь то програма електронної пошти або посудомийна машина, велике значення має те, як ви її використовуєте".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.