Неправильно фарбують нігті і все псують: прикрі помилки манікюру

Ось деякі ознаки того, що нігтям настав час відпочити.

Краса та здоров'я, корисні поради, косметологія, лайфхак
Носіння лаку занадто довго може висушити нігті

Ідея про те, що ваші нігті повинні "дихати", насправді є міфом. Про це кажуть дерматологи, які спеціалізуються на захворюваннях нігтів. У ваших нігтів немає легенів. Проте є деякі ознаки того, що ваш лак або спосіб його видалення можуть спричинити зміни на нігтях, побачивши які, варто зробити передишку. Важливо перевіряти свої нігті між лакуванням, щоб вчасно помічати будь-які потенційно тривожні зміни, що можуть відбуватися під кольором, йдеться в публікації NYTimes. Ось на що варто звернути увагу.

Що шкодить нігтям

У традиційному лаку для нігтів немає нічого, що безпосередньо зашкодить нігтям на руках або ногах, переконані лікарі. Але є деякі косметичні проблеми, які можуть виникнути, якщо ви тримаєте нігті нафарбованими занадто довго, наприклад протягом кількох тижнів. Деякі лаки для нігтів - зокрема темні або червоні - можуть забруднити поверхню ваших нігтів. Тобто, нігтьова пластина під кольором може змінити свій тон, наприклад пожовтіти або стати темнішою. Це не шкідливо, але вам може не сподобатися, як це виглядає, кажуть нью-йоркські дерматологи.

Носіння лаку занадто довго також може висушити нігті, спричиняючи утворення крейдяних білих плям на їхній поверхні. Ці плями називаються кератиновими грануляціями, вони є доброякісними та частіше зустрічаються на нігтях ніг, які зазвичай нафарбовані довше, ніж нігті на руках. Іноді їх можна прийняти за грибок нігтів - білий поверхневий оніхомікоз.

Як зволожити нігті 

Якщо ви помітили плями після зняття лаку, не зафарбовуйте їх знову. Щоб повністю усунути ці проблеми, дайте своїм нігтям відростити повністю, не нафарбованими. Це може зайняти близько шести місяців для нігтів на руках і від 12 до 18 місяців для нігтів на ногах. Щоб запобігти утворенню плям або білих плям, нанесіть прозоре базове покриття перед фарбуванням нігтів. Нанесення зволожуючого крему на нігті та кутикулу між лаками також може допомогти запобігти утворенню кератинових гранул.

Якщо ви зняли лак, а нігті виглядають сухими, зволожуйте їх щодня, незалежно від того, наполіровані вони чи ні. Ви можете використовувати вазелін, крем для рук, масло для нігтів або лосьйон для тіла.

Видалення лаку 

З іншого боку, те, як ви видаляєте лак для нігтів, може пошкодити нігті. Зішкрябування або колупання лаку для нігтів може позбавити вас верхнього шару нігтя та призвести до його витончення. А засоби для зняття лаку, що містять ацетон, можуть зневоднити та пошкодити нігті, тому найкраще використовувати засоби для зняття лаку без ацетону.

Між фарбуваннями дайте нігтям час відпочити.
Між фарбуваннями дайте нігтям час відпочити.

Небезпеки гель-лаку

Це одна з причин, чому дерматологи зазвичай закликають бути обережними з гелевим манікюром. Процес видалення зазвичай включає замочування нігтів в ацетоні, що може призвести до сухості та ламкості. Сам гель-лак також може викликати алергічні реакції, наприклад, висип або, рідше, кропив'янку, й пошкодити нігті. За даними Американської академії дерматології, вплив ультрафіолету під час нанесення може збільшити ризик раку шкіри та передчасного її старіння. Якщо ви все-таки робите гелевий манікюр, дайте своїм нефарбованим нігтям перерву принаймні на один-два тижні між манікюром, щоб ваші нігті відновилися.

Коли варто хвилюватися

Щоразу, коли ви знімаєте лак, перевіряйте свої нігті на наявність потенційно тривожних змін. Темні смуги, розщеплення, відрив від нігтьового ложа та біль - все це потенційні ознаки раку шкіри, якщо ви помітили щось подібне, негайно зверніться до дерматолога.

Потовщені, крихкі, жовті або деформовані нігті можуть сигналізувати про грибкову інфекцію. А почервоніння або припухлість навколо нігтів може свідчити про травму або бактеріальну інфекцію.

Ознаками псоріазу можуть бути: 

  • крихітні вм'ятини або ямки на нігтях,
  • нігті кришаться,
  • нігті відриваються від шкіри,
  • білі, коричневі або жовті зміни кольору.

Зазвичай всі ці проблеми виникають не через лак для нігтів. Під ним ви могли просто не помічати змін, які утворювались поступово. Тож розглядайте нігті, знімаючи колір. Дерматологи рекомендують щорічні перевірки на рак шкіри, включає огляд нігтів. Відвідуйте лікарів без лаку, а краще - не хворійте!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube