Не відчиняйте двері та вікна: містечко перейшло на воєнний стан через обурливу недбалість

З лабораторії втекли понад 40 мавп

Мавпи, примати, макаки, лабораторія, втеча, поліція, небезпека
В дослідницькій компанії кажуть, що мавпи не хворі, й водночас наполегливо просять стерегтися тварин!

В маленькому американському містечку переполох, оскільки понад 40 мавп втекли з дослідницької лабораторії. Причому влада попередила жителів тримати двері та вікна закритими, повідомляє ScienceAlert. Макаки-резус в Південній Кароліні втекли зі своїх вольєрів у закладі, яким керує компанія Alpha Genesis, що спеціалізується на біомедичних дослідженнях на приматах. Всі примати пішли за лідером після того, як доглядач не зміг захистити двері у вольєрі.

Місцева поліція повідомила в соціальних мережах, що направила пошукові групи, аби заманити мавп назад за допомогою їжі. Та поки що безуспішно. Мешканців закликають надійно зачиняти двері та вікна й негайно повідомляти за номером 911. 

"Будь ласка, ні за яких обставин не намагайтеся наближатися до цих тварин", – йдеться у повідомленні місцевої поліції.

Гендиректор Alpha Genesis, сказав, що втеча була "розчаровуючою", й що він "сподівається на щасливий кінець", коли примати повернуться за власним бажанням. 

Чи заражені мавпи-резус

То що ж не так із цими макаками? У поліції додали, що всі 43 примати були молодими самками вагою до трьох кілограмів, і що вони не використовувалися для тестування. В компанії кажуть, що тварини занадто молоді, аби переносити хворобу.

Тобто іншими словами, буцімто ці тварини не є інфікованими чи хворими. Проте занепокоєнність місцевої влади натякає геть на інше. 

Тим часом, макак-резус, про який йдеться, ще не означає зараженість, як дехто може подумати. Це лише назва виду так званих бенгальський макак – Macaca mulatta – одного з найбільш відомих видів сімейства мавп.

Ці примати широко поширені й добре адаптовані до різноманітних місць проживання. Макак-резус мешкає у Південній, Центральній та Південно-Східній Азії, ареал проживання цього виду є найбільшим серед усіх приматів, за винятком людей.

Ці макаки можуть прекрасно жити як у лісах, так і в містах. Тому не виключено, що зграя макак з дослідницького центру тепер оселиться на околицях міста і тероризуватиме місцевих у пошуках їжі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube