У 60-й раз конкурс Wildlife Photographer of the Year відзначає розмаїття і красу життя на Землі, а також підкреслює, що ми можемо зробити для його захисту
Музей природної історії Лондона оголосив лауреатів щорічної премії Wildlife Photographer of the Year, яку вручають за найкращі знімки дикої природи. Цього року конкурс проводився в 60-й раз. Нагороду отримали пуголовки, мавпочки, рожевий дельфін і розчленований жук.
Цього року було подано рекордну кількість заявок - 59 228 зі 117 країн і територій, пише IFLScience. Головний приз отримало захоплююче фото чарівного підводного світу західного пуголовка-жаб, яке було зроблено канадським фотожурналістом з охорони морського середовища Шейном Гроссом.
Знімок зроблений під час підводного плавання серед заростей лілій в озері Сідар на острові Ванкувер, який пропонує нам зазирнути в таємниче життя пуголовків західної жаби - виду, що перебуває під загрозою зникнення.
"Журі було зачароване поєднанням світла, енергії та зв'язку між навколишнім середовищем і пуголовками. Ми були однаковою мірою схвильовані додаванням нового виду в архів Wildlife Photographer of the Year", - сказала Кеті Моран, голова журі та редакторка. "За останні кілька років конкурс виділив середовища і види, які часто не беруть до уваги, але викликають таке ж здивування і захоплення, коли ними діляться, як і більш типово фотографована дика природа і дикі місця".
А нижче ви можете побачити більше приголомшливих знімків з конкурсу 2024 року.
У категорії "Ссавці" перемогло фото дитинчати макаки, яке блаженно дрімає на руках у дорослої особини. Фото було зроблено Хіккадувом Ліянаге Прасанта Вінодом у національному парку Вілпатту на Шрі-Ланка.
У категорії "Безхребетні" перемогло фото Інго Арндта з Німеччини. Фотограф спостерігав, як червоні лісові мурахи розрізали (вже мертвого) синього жужелицю на дрібні шматочки, зробивши цю неймовірну фотографію, перш ніж вони затягли розчленованого жука у своє гніздо. Лише за кілька хвилин, лежачи поруч із місцем події, Арндт описав себе як "повного мурах".
Переможцем у категорії "Підводний світ" стало фото Метью Сміта. Цього морського леопарда, що ховається під льодами Антарктиди, Метью сфотографував за допомогою спеціально розробленого купольного порту на передній частині його підводного боксу. За словами Сміта, цікавий молодий тюлень зробив кілька близьких проходів: "Коли він подивився прямо в об'єктив, я зрозумів, що в мене є щось хороше".
Премію у категорії "Фотожурналістська історія" отримало фото Томаса Песчака. Амазонський річковий дельфін, який перебуває під загрозою зникнення, також відомий як ботос або рожевий річковий дельфін, є одним із двох видів прісноводних дельфінів, що мешкають у басейнах Амазонки й Оріноко, і еволюціонував для дослідження лісового місця існування, що сезонно затоплюється. Тут Томас Песчак документує складні стосунки між дельфінами й людьми, з якими вони ділять свій водний дім.
Переможцем у номінації "Молодий фотограф дикої природи року" став Алексіс Тінкер-Цавалас із Німеччини. Це знімок плодових тіл слизовика і крихітної ногохвістки крупним планом. Фотографування зустрічі було непростою справою: Тінкер-Цавалас довелося перекочувати колоду, щоб закарбувати її, і працювати швидко, оскільки ногохвістки - відомі стрибуни. Для створення цього зображення було об'єднано щонайменше 36 фотографій, кожна з яких мала у фокусі окрему область.
Переміг у номінації "Вплив" Джанніко Келк. Цього року в конкурсі вперше представлено премію Impact Award, яка відзначає історії успіху в справі збереження природи. У категорії дорослих тварин австралійський фотограф Джаніко Келк отримав приз за фотографію великого білбі, також відомого як ніну, невеличкого сумчастого, що був на межі вимирання, але тепер процвітає в обгороджених заповідниках, де більшість хижаків було знищено.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.