Не сваріться: як врятуватися від магнітних бурь за методом доктора Комаровського

Хто чи що в зоні справжнього ризику

Лікар Комаровський, здоров'я, корисні поради, медицина, магнітні бурі
Людина еволюційно пристосована до спалахів на Сонці, вважає лікар Комаровський.

Всесвітня організація охорони здоров'я не вважає метеозалежність хворобою, проте більшість метеозалежних людей з цим не погодяться. Земля дійсно має поле, яке можна виміряти завдяки фізичним приладам. В окремі дні вібрації земного поля посилюється, пояснив популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Це призводить до поганого самопочуття окремих пацієнтів, які страждають на метеочутливість.

Довідка. Метеозалежність, метеопатія або метеочутливість - це особливість людини, за якої вона недостатньо добре може адаптуватися до погодних змін. Метеочутливість спостерігається у людей з судинними патологіями, після перенесених травм вона часто виникає на тлі хронічних захворювань.

В дні магнітних бурь:

  • не сваріться,
  • уникайте стресу,
  • не пірнайте в холодну воду,
  • не пийте міцних напоїв,
  • не партеся в сауні,
  • гуляйте на свіжому повітрі,
  • приймайте потрібні ліки.

Чи є летальні випадки?

В 1859 році англійський астроном Річард Крістофер Керрінгтон зафіксував спалах на Сонці, а потім незвичайне електромагнітне поле Землі, пов'язавши ці події. Цей спалах був найпотужнішим з нині відомих. Тоді багато де з ладу вийшов телеграф, а кубинці бачили настільки потужне північне сяйво, що вночі подумали, що вже настав ранок, і пішли на роботу. 

Зрозуміло, що якщо електромагнітне поле нашої планети здатне виводити з ладу електричні прилади, вірогідно, воно впливає і на людей. Сонце є потужним джерелом електромагнітної енергії, яке час від часу викидає корональну масу. На щастя, здебільшого Земля захищена від цих викидів. Втім, у невеликих об'ємах ця енергія все ж може досягати земної поверхні.

Існує одиниця індукції магнітного поля, яка має назву Тесла (на честь науковця Ніколи Тесли, найбільш відомого своїми винаходами у галузі електрики, магнетизму та електротехніки). Таким чином, виміряти рівень впливу Сонця на Землю можна так само як можна виміряти рівень впливу того чи іншого алкоголю на організм людини, враховуючи його кількість, міцність та інтервал від останнього приймання, пояснив медик.

Посилення магнітного поля, що діє на людину безпосередньо, в цілому невелике. Втім, воно вище в центрі великих міст, де є скупчення великої кількості електроприладів міської інфраструктури. Проте еволюційно людина, за словами лікаря Комаровського, призвичаєна до такого рівня впливу сонячної енергії на нашу планету. Тож, на переконання медика, жодних серйозних наслідків (для здоров'я пацієнтів без судинних патологій) магнітні бурі не несуть. 

Однак, вони дійсно здатні:

  • викликати порушення зв'язку,
  • появу вихрових індукційних токів в трансформаторах та трубопроводах,
  • змінювати систему навігацій космічних кораблів.

Тобто в зоні ризику - техніка, льотчики та астронавти. Офіційних даних щодо летального впливу магнітних бурь на звичайних людей, за словами лікаря Комаровського, немає. Геліобіологи, котрі вивчають вплив діяльності Сонця на все живе, також не мають даних про вплив бурь на людське здоров'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube