Квашена капуста – чудова корисна їжа, яка точно повинна бути на вашому столі цієї осені й зими
Сезон квашеної капусти настав, з чим ми й поспішаємо привітати всіх без виключення її поціновувачів! А цінувати є що, адже цей ферментований продукти, не тільки смачний і освіжаючий в пору консервованих овочей, але й надзвичайно корисний для здоров'я, наполягає популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Ферментація має дві мети – збільшити терміни зберігання продуктів і змінити або навіть покращити їхній смак. Квашеної капусти це теж стосується, причому закваска відбудеться після певної обробки, в ході дії тих бактерій, які вже мешкають на цьому овочі.
Довідка від лікаря Комаровського. Ферментовані продукти – їжа, яка виробляється шляхом контрольованого росту мікробів та перетворення харчових компонентів за допомогою ферментативної дії.
Свіжа капуста – корисна, а квашена – корисніша в рази, переконаний лікар Комаровський. Квашена капуста має бактерицидні властивості, а також покращує здатність печінки та нирок нейтралізувати токсини!
Також вважається, що саме квашена капуста має антисклеротичні та проти канцерогенні властивості, додає медик. Крім того, квашена капуста гарно впливає на імунітет та містить багато вітаміну К. Але навіть не це головне, каже лікар. На його думку, основною перевагою цього продукту є його загальна доступність, користь і неперевершений смак.
"Якщо ви не любите квашену капусту, то поруч із вами немає людей, які вміли б її готувати! У світі мало нешкідливої і водночас настільки смачної їжі, тож насолоджуйтесь з користю для здоров'я!" – радить лікар.
Квашена капуста має багато клітковини й мало калорій, тож може допомогти дотримуватись дієти під час схуднення та при боротьбі з ожирінням. Проте вона містить натрій, себто сіль, саме тому кілограмами їсти одну лише квашену капусту, на думку медика, все ж не варто – через ризик виникнення гіпертонії (високого артеріального тиску).
Квашена капуста також містить корисні для кишечника пробіотики, що підвищує його місцевий імунітет. Вона навіть допомагає зняти гострі симптоми при синдромі подразненого кишечника. Крім того, квашена капуста покращує засвоєння в організмі магнію й цинк (це покращує сон, знімає тривожність та зміцнює нервову систему).
Перш ніж їсти багацько квашеної капусти, зверніть увагу на те, чи не приймаєте ви антидепресанти, а якщо так, то які саме, і попередньо проконсультуйтесь з лікарем. Також краще квасити капусту в домашніх умовах, тому що великі виробництва використовують консерванти, здатні знижувати рівень корисних речовин.
Квасити краще тверду, попередньо шинковану білокачанну капусту, застосовуючи 1 столову ложку солі на 1 кг капусти, радить лікар Комаровський. Можна додати моркву – із розрахунку 100 г на 1 кг капусти. Можна додати цукор – півчайної ложки цукру на 1 кг капусти. Крім того, можна додати:
Робити це найкраще в емальованому, дерев'яному чи скляному посуді, в жодному разі – в алюмінієвому.
Нашинкуйте капусту часточками товщиною до 5 мм, перемішайте, посоліть і знову перемішайте. Має виділитись капустяний сік. Капустяний сік має покривати капусту.
Щільно утрамбуйте капусту руками, скажімо, в банки. Накрийте банку пластиковими кришками з отворами для виходу газу при бродінні. Тазик можна закрити щільною марлею й поставити під груз. Якщо соку небагато, можна долити холодної кип'яченої води.
Капуста кваситься при + 19 + 22 С від 2 до 7 днів. Протягом цього часу капусту слід перемішувати, щоб з дна виходили гази. Ви також можете пробувати капусту, чи приготувалася вона на ваш смак.
Зберігайте капусту впродовж 2-3 тижнів в холодильнику, при температурі від + 2 до + 5 градусів. Смачного і будьте здорові!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.