Хоча складність мелодій зменшується, у сучасних треках спостерігається багатошаровість звуків та текстур
В результаті нового масштабного дослідження іноземні вчені дійшли висновку, що сучасні мелодії стають менш складними. Проте вони все одно подобаються мільйонам людей із різних куточків світу. Ці зміни можуть бути частково зумовлені появою нових жанрів, таких як стадіонний рок, диско та хіп-хоп.
Якось Бінг Кросбі співав у своїй інтерпретації класики Ірвінга Берліна: "Чи не зіграєте ви просту мелодію". Тепер, схоже, його бажання збулося: дослідження показали, що мелодії сучасних хітів менш складні ніж мелодії минулого, пише The Guardian. Проте Мадлен Гамільтон, співавтор дослідження із Лондонського університету королеви Марії, заявила, що результати не означають, що музика отупляє.
"Я припускаю, що інші аспекти музики стають складнішими, а мелодії спрощуються, щоб компенсувати це", - сказав Гамільтон, зазначивши, що в той час як у попередні десятиліття музика створювалася за допомогою декількох інструментів (тобто складність, як правило, додавалася за рахунок вокалу), сучасні треки включають безліч шарів і звукових текстур.
Авторами дослідження стали Маделін Гамільтон та Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії: вони вивчали пісні, що входили до першої п'ятірки річного музичного чарту Billboard у США щороку з 1950 по 2022 рік. Для дослідження вчені обрали найгучніші хіти останніх десятиліть, а саме: Heartbreak Hotel Елвіса Преслі, Hey Jude групи The Beatles, Vogue Мадонни, Poker Face Леді Гагі, Irreplaceable Бейонсе та інші.
Після цього вони розділили композиції за 8 характеристиками, пов'язаних із висотою тону та ритмічною структурою мелодій. Результати показали, що середня складність мелодій згодом знизилася, а найбільші падіння відбулися у 1975 та 2000 роках. Перше падіння відбулося приблизно в той час, коли популярні стали "стадіонний рок" та диско, наступний - коли з'явився хіп-хоп.
"Ще одним можливим фактором стала поява цифрових аудіостанцій, що дозволяють легко зациклювати фрагменти та фрази у піснях", - додала Гамільтон. "Ми думаємо, що це може призвести до збільшення повторень у мелодіях".
Проте зміни у мелодіях не обов'язково відображають повну картину. Аналіз показав, що лідери чартів показали збільшення щільності нот - тобто кількості нот, заспіваних в секунду - особливо з 2000 року.
"Якщо у вас є мелодія з великою кількістю нот за секунду, це ніби обмежує те, наскільки складною може бути мелодія", - пояснила Гамільтон. "В той час, коли ви співаєте повільніше, ви можете співати більш несподівані тони або можете робити великі стрибки тощо".
Команда заявила, що інші дослідження не виявили жодних ознак погіршення тембру чи гармонії музики за 50 років із 1960 року. І хоча "революції" в популярній музиці були виявлені і раніше, їх терміни розрізнялися - що, за словами Гамільтона та колег, може бути пов'язано з іншими роботами, присвяченими іншим особливостям музики, а також з тим, що нове дослідження розглядає лише лідерів чартів. Гамільтон додала, що вона розширює свій аналіз, щоб увімкнути інші аспекти музики:
"Зараз ми дивимося на акорди. Ми також хочемо розширити наш аналіз, щоб включити більше пісень, щоб подивитися, чи збережеться ця тенденція для мелодій для більшого набору музики", - підсумувала Мадлен.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.