NASA показало текст нового листа для інопланетян - суцільна лірика

Вірш про любов людини до води, рівняння з оцінкою вірогідності життя в космосі та багато іншого надішлють на крижаний супутник Юпітера.

NASA, космос, Юпітер, послання, вчені, наука
Місія до Європи, найменшого супутника Юпітера, має дістатись цілі за 5 років - до 2030 року.

NASA відправить на Юпітер з космічним апаратом Europa Clipper чергове послання. Цього разу це буде пластина, що стане частиною космічного апарату й міститиме звукові хвилі зі словом "вода" на різних мовах світу й символ американської жестової мови з цим же значенням.

У жовтні NASA запустить місію, що має на меті вивчити інтригуючий крижаний супутник Юпітера так, як жоден інший космічний апарат не робив цього раніше. На його борту будуть імена мільйонів людей, а також інші символи планети Земля, зокрема води, пише IFLScience із посиланням на NASA.

NASA назвало проект "Золотим рекордом", оскільки, як і знаменита платівка з "Вояджера", його дизайн ретельно демонструє глобальне розмаїття нашої планети. Нагадаємо, оригінальна золота платівка знаходиться на зонді "Вояджер" і містить пісні, звуки та зображення, які вважалися репрезентативними для розмаїття життя та культури на Землі у 70-х роках.

Europa Clipper теж отримає обладнання корабля з дизайном. Частина конструкції космічного апарата, що захищає його від інтенсивного випромінювання довколо Юпітера, матиме написи з внутрішньої сторони.

Для місії в різні способи ілюстрували символи води

На частині апарату розмістять звукові хвилі слова "вода" - на 103 різних мовах, а символ у центрі - означатиме знак американської мови жестів, що також означає воду.

Задіяні в проекті радіохвилі представляють діапазон частот для пошуку життя за межами Землі через малий фоновий шум між ними. Крім того, це частоти водню та гідроксилу, складових молекул води.

На іншій стороні пам'ятної таблички, встановленій на космічному апараті, буде зображено написаний від руки вірш лауреатки Нобелівської премії США з літератури Ади Лімон "На славу таємниці: Поема для Європи" та рівняння Дрейка - як вірогідної оцінки розумного життя в космосі. 

Інша сторона має зображення "послання у пляшці".
Інша сторона має зображення "послання у пляшці".

Ось про що цей вірш:

Вигинаючись під нічним небом чорнилом
з чорним простором, ми вказуємо
на відомі нам планети, 

ми прикріплюємо швидкі побажання до зірок. З землі,
ми читаємо небо, наче безпомилкову книгу
всесвіту, досвідчену і очевидну.

Проте, під нашим небом є таємниці:
пісня китів, спів співочого птаха
що виспівує свій заклик у гілках розхитаного вітром дерева.

Ми - істоти, що постійно перебувають у благоговінні,
допитливі до краси, до листя і цвітіння,
до горя і радості, сонця і тіні.

І нас об'єднує не темрява,
не холодна далечінь космосу, 
а підношення води, кожної краплі дощу,

кожен струмочок, кожен пульс, кожна жилка.
О, другий Місяць! Ми теж створені
з води, з безкрайніх і вабливих морів.

Ми теж створені з чудес, з великого
і звичайного кохання, з маленьких невидимих світів,
з потреби кликати крізь темряву.

Цим посланням людство натякає, що в курсі, що таке вода :)
Цим посланням людство натякає, що в курсі, що таке вода й емпатія :)

На іншій стороні пластини також будуть розміщені імена 2,6 мільйонів людей - у вигляді чіпа всередині гравіювання на пляшці. Це відсилання до ініціативи, що отримала назву "Послання в пляшці".

Автори послання не очікують знайти цивілізацію глибоко в океані супутника Юпітера - Європи, але, безумовно, існує інтерес до пошуку будь-яких ознак життя в такому величезному водному об'єкті. Європа менша за наш Місяць, але в ній удвічі більше води, ніж в океанах Землі.

Планується, що місія до Європи досягне Юпітера у 2030 році, після п'яти з половиною років у космосі.

Довідка. Супутник Європа - є одним з чотирьох головних супутників планети Юпітер, відомих як Галілеєві супутники. Він є найменший з них, але водночас один з найбільших об'єктів Сонячної системи. Європа відома своїм зовнішнім шаром, що складається з льоду, але вчені припускають, що під ним містить океан.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube