Експерт попередив, що нарощування вій може бути дуже небезпечним
Наші натуральні вії виконують важливі функції. Око піддається впливу ззовні, тож це вікно для бактерій і вірусів, які можуть потрапити в організм. Вії захищають наші очі, відводячи повітря від поверхні очного яблука, не даючи його частинкам потрапляти в око й змушуючи нас моргати. Також вії гарантують, що очне яблуко залишається змащеним, йдеться в матеріалі ScienceAlert.
Нарощені вії - це окремі волокна, які прикріплюються до кожної натуральної вії по одному. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, включаючи натуральні волокна, такі як шовк і волосся норки чи коня. Також це можуть бути синтетичні волокна, такі як нейлон чи пластик. Такі вії кріпляться за допомогою клею, що може викликати проблеми.
Більшість майстринь роблять тест, зазвичай, на зап’ястку або за вухом, щоб перевірити наявність алергії на клей. Та навіть якщо алергічної реакції немає, хімічні речовини в клеї все одно можуть подразнювати чутливу область очей, а вага клею може викликати подразнення вій. Згідно з дослідженням, понад 60% жінок повідомили про кератокон’юнктивіт – захворювання очей, що включає запалення рогівки та кон’юнктиви одночасно – після потрапляння клею для вій в очі. Те ж дослідження показало, що 40% жінок мали алергічну реакцію на клей.
Бувають випадки, коли клей для нігтів, який є набагато сильнішим і потужнішим, продається як клей для вій або використовується замість нього. В одному з найшокуючих випадків неправильного нанесення, повіки жінки злиплися після того, як для нарощування вій використовували суперклей, розповів американський офтальмолог.
Клеї для вій несуть загрозу для здоров’я, додав лікар. В одному дослідженні перевірили 37 споживчих і професійних клеїв для вій на вміст формальдегіду, який є визнаною хімічною речовиною, що викликає рак. Дослідження показало, що 75% з 20 тестованих професійних клеїв виділили формальдегід, і чотири з 17 споживчих клеїв містили цей хімікат. До всього, деякі клеї, що містять формальдегід, не вказують його у складі.
Консерванти в клеї можуть спричинити токсичний кон’юнктивіт та ерозію кон’юнктиви – коли шар клітин на поверхні рогівки, який називається епітелієм, відшаровується від шару під ним. Цей стан болючий і може погіршити зір. Однак найпоширенішим ускладненням нарощування вій є блефарит – запалення або подразнення повік. Краї повік містять фолікули, звідки ростуть вії, усередині фолікулів знаходяться два типи залоз, які виробляють антимікробні продукти, щоб запобігти накопиченню бактерій навколо очей.
Зміни натуральних вій можуть спричинити ячмінь, оскільки накопичення клею або бактерій може блокувати виділення фолікулів. Погана гігієна салону може призвести до зараження війковим кліщем. На більшості людей живе кілька кліщів Demodex, але вони можуть переходити від господаря до господаря, і погана гігієна інструментів для вій може спричинити зараження, особливо якщо природна функція вій порушена.
Тому не дивно, що деякі люди уникають нарощування на користь сироваток для вій. Сироватки для росту вій стали популярними, оскільки вони можуть значно збільшити довжину, товщину та темність природних вій. Ці сироватки розробили в результаті лікування глаукоми. Так виявили, що у пацієнтів з глаукомою, які використовували очні краплі з простагландином, вії стали густішими, довшими та темнішими. Проте цей продукт теж може нести ризики. Він здатен назавжди змінити колір райдужної оболонки й призвести до втрати жирової тканини навколо очей. Це спровокує темні кола тощо.
Якщо ви все ж таки хочете інвестувати в збільшення вій, обов’язково зверніться до досвідченого майстра в професійному салоні, який ретельно дотримується гігієни. І пам'ятайте, навіть найпрофесійніше видалення нарощених вій може позначитися на натуральних віях, підсумував медичний експерт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.