Мавританський геккон, слизовик та стрибка паличка: за кого готові платити 3000 доларів – фото

Зробити ці зображення виявилося досить складним завданням

Фото-переможці
Абсолютним переможцем цього року став "Лісовий птах" Чаби Дароці

Підбито підсумки року та представлено найкращі 100 робіт фотографів з усього світу. Були оцінені неймовірні роботи у номінації "Фотограф року крупним планом" (CUPOTY) - фото-переможці неймовірні, як і слід було очікувати. На вершині списку опинився угорський фотограф Чаба Дароці, який отримав не лише титул CUPOTY 05, а й приз у розмірі 3000 доларів.

Розглянемо кілька фото, які виділяються на тлі сотні найкращих, пише IFLScience. Звання "Молодий фотограф року крупним планом" отримав 17-річний іспанський фотограф Карлос Перес Наваль за фотографію мавританського гекона, що піднімається на стіну. У його вражаючому зображенні є як геккон, так і деякі мінеральні "дерева".

Мавританський геккон (Tarentola mauritanica) піднімається на стіну, покриту відкладеннями корисних копалин, схожими на дерева
Мавританський геккон (Tarentola mauritanica) піднімається на стіну, покриту відкладеннями корисних копалин, схожими на дерева

У категорії "Грибки та слизовики" переміг британський фотограф Баррі Вебб: йому вдалося зробити незвичайне зображення слизовика, увінчаного крижаною короною. До речі, це третя поспіль перемога фотографа у цій категорії.

Зазначимо, що висота слизу (Didymiumquamulosum) складає всього 1 мм і він був виявлений фотографом в опалому листі на лісовому грунті. Найбільш дивовижним на фото є його крижана корона, утворена через мороз.

Слизовик ( Didymiumquamulosum ) гордо носить крижану корону
Слизовик (Didymiumquamulosum) гордо носить крижану корону

У категорії "Комахи" на фотографії Рене Крекельса, що перемогла, зробленої в Нідерландах, зображена група деревних мурах, що захищають своє гніздо, розпорошуючи кислоту.

Деревні мурахи захищають свою спільноту, розпорошуючи кислоту
Деревні мурахи захищають свою спільноту, розпорошуючи кислоту

У категорії "Портрет безхребетних" перемогу здобув Тібор Мольнар: йому вдалося зробити фото наполовину коника, наполовину паличника, також відомого як стифра. Фото було зроблено у національному парку Еквадору.

Наполовину коник, наполовину паличник, ця паличка, що стрибає (Стифра) являє собою комічний портрет
Наполовину коник, наполовину паличник, що стрибає (Stiphra) являє собою комічний портрет

Загалом у 11 категоріях були представлені найкращі фотографії крупним планом, що залучило майже 12 000 заявок із 67 країн світу. Двадцять три судді в галузі науки, засобів масової інформації та природознавства зібралися разом для більш ніж 20 годин колективного суддівства, щоб обрати переможців. На всі 100 найкращих зображень можна подивитися тут.

"Особисто я вважаю, що це наша найкраща колекція зображень-переможців, і я такий вдячний тим, хто взяв участь, оскільки це дозволяє нам бачити та навчатися на їхніх роботах, а також усвідомлювати, наскільки неймовірний та дивовижний світ", - сказав співзасновник CUPOTY Трейсі Колдер.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube