Дехто досі вірить в те, що динозаври дожили до середніх віків
Мережею гуляє ідея про те, що люди свого часу їздили верхи на динозаврах. Вкорінило таке переконання старе полотно, на якому вершники зображені на ящуроподібних істотах, немов на слонах, конях чи верблюдах. Зображення надихнуло прихильників теорії змови, які припускають, що динозавтри досі існують.
Найцікавіше те, що написана ця робота в XVI столітті, й, як ми добре знаємо, про існування динозаврів в цей період історії людства точно не йшлося. Але це не спиняє диваків, переконаних, що динозаври продовжують існувати! Дехто з них щиро вірить, що полотно є документальним свідченням реальних подій, говориться в матеріалі IFLScience.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
В мережі навіть з'явився пост, в якому авторство картини приписують декому Пітеру Брюсу Гейлу (такого автора не існує). Насправді ж автором картини є фламандський художник епохи Відродження Пітер Брейгель (Старший), а називається вона "Самогубство Саула". На ній зображені події, описані в Біблії – самогубство царя Саула після його поразки від філістимлян на горі Ґілбоа. Полотно написане у 1562 році.
Знавці живопису схильні думати, що задньому плані полотна зображені верблюди,а не динозаври. Адже саме верблюди справді згадуються в Біблії стосовно царя Саула, і, ймовірно, художник намагався включити їх у фоновий план свого твору.
Той факт, що верблюди на полотні дещо схожі на брахіозаврів мистецтвознавці пояснюють тим, що мало хто з художників мав нагоду малювати з натури й точно знав, як саме виглядають ці тварини. Отже, жодної змови! Динозаврів насправді більше не існує.
Cute and slightly surprised #medieval camel from an 11th C. copy of Ovid's Metamorphoses, made in Bari and now held at @Biblioteca_Na
— Mateusz Fafinski (@Calthalas) February 9, 2018
BNN MS IV.F.3. f39v pic.twitter.com/p2D8KQ5gPE
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.