На стадо слонів нацькували штучний інтелект: однією таємницею менше

Слони дають одне одному імена, але це не просто імітація звуків, переконані науковці.

Вчені, наука, слони, тварини, природа, науковці, дослідження
Команда вчених використала алгоритм штучного інтелекту для аналізу закликів двох стад африканських слонів.

Слони називають один одного на ім'я. Дослідники використали алгоритм штучного інтелекту для аналізу криків двох стад африканських слонів у кенійській савані. В результаті вони перконалися в цьому. Виявилось, що слони кличуть один одного, використовуючи індивідуальні імена, які вигадують для своїх побратимів-ссавців, повідомляє The Guardian.

У той час як дельфіни і папуги звертаються один до одного, імітуючи звуки інших представників свого виду, слони - перші не подібні до людей ссавці, які використовують імена, не пов'язані з імітацією. Слони видають широкий діапазон звуків, від гучного сурмлення до гуркоту, настільки низького, що його вже не здатне почути людське вухо. 

На відміну від пустотливих папуг і дельфінів, слони не просто імітують поклик. Вони, як і люди, справді вигадують імена. Вчені навіть припустили, що слони мають здатність до абстрактного мислення. Дослідники проаналізували клич слонів, записаний у кенійському національному заповіднику Самбуру та національному парку Амбоселі між 1986 і 2022 роками. Використовуючи алгоритм машинного навчання, вони ідентифікували 469 різних покликів, в тому числі 101 слона, який видавав поклик, і 117 слонів, які його приймали.

Імена не завжди використовувалися в слонячих закликах. Але коли імена вигукувались, це часто відбувалося на великій відстані, коли дорослі тварини зверталися до молодих слоненят. Дорослі слони також частіше використовували імена, ніж слоненята. Тож, схоже, на розвиток цього особливого таланту можуть піти роки.

Нове відкриття показало, що слони використовують специфічні вокалізації для кожної особини. Крім того, слони реагують тільки на заклики, звернені до них, пропускаючи заклики до інших. Це вказує на те, що слони можуть визначати, чи призначався поклик саме їм, просто почувши його, навіть якщо він був вирваний з початкового контексту.

Коли дослідники вмикали слону запис голосу члена його сім'ї, який вигукував би його ім'я, тварина реагувала позитивно і "енергійно". Дослідники закликають до подальшого вивчення еволюційного походження цього таланту, враховуючи, що предки слонів відокремилися від приматів і китоподібних близько 90 мільйонів років тому.

Незважаючи на наші відмінності, люди і слони мають багато спільних рис, таких як розширені сімейні групи з насиченим соціальним життям, підкріпленим високорозвиненим мозком. Те, що слони використовують імена один для одного, ймовірно, лише початок майбутніх відкриттів, переконані вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube