Мова жестів не є універсальною - у всьому світі існує близько 300 її різновидів
Глухі люди здатні спілкуватися як зовні, так і подумки кількома різними способами – проте немає єдиної мови, яку всі глухі використовують під час мислення. І що тепер робити мовному патрулю Івано-Франківська? Раптом глухі люди розмовляють російською мовою жестів? Але, лінгвіст мови жестів, професор Бенсі Уолл з Університетського коледжу Лондона переконаний, що людина, яка народилася глухою, скоріше за все, думатиме мовою жестів, пише IFLScience.
На його думку, глибоко глухі люди мислять буквально мовою жестів, а не звуками, і представляють свої думки у формі знаків, написаних слів або малюнків. Це не означає, що їхній внутрішній світ є менш насиченим або менш описовим, просто він виникає через інше середовище.
На характер думок людини впливають різні чинники, включаючи вік, у якому вона стала глухою. Так, ті, хто стали глухими пізніше в житті і тому зберегли пам’ять про вербальне спілкування, можуть мислити звуком, образами або сумішшю того й іншого.
Варто зазначити, що мова жестів не є універсальною – у всьому світі існує близько 300 різних мов жестів. Таким чином, тип жестової мови, який глуха людина уявляє собі в голові під час роздумів, залежатиме від діалекту, який використовує саме вона.
Дивовижно те, що мислення мовою жестів активує ліву нижню лобову кору головного мозку – ту саму область, що і в людей, які думають про себе словами. Про це йшлося в дослідженні 1997 року. Інші дослідження, проведені ще в 1970-х роках, показали, що внутрішнє мовлення глухих відіграє центральну роль у процесах короткочасної пам’яті, так само як і в тих, хто чує.
Крім того, за останні роки стало відомо, що деякі люди не мають внутрішнього монологу, тобто їхні думки складаються лише з образів чи інших абстрактних конструкцій, які не включають мову. Незрозуміло, наскільки це явище поширене серед глухих людей і чи вони відчувають його, так само як і люди, які чують.
Деякі люди також мають афантазію – вони не в змозі уявляти образи. Та поки що достеменно невідомо, чи трапляється вона серед глухих і як саме в цьому випадку вони мислять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.