У жовтні 2024 року в Україні переведуть годинники на "зимовий" час востаннє
У вівторок, 16 липня, Верховна Рада проголосувала за скасування переведення часу із "зимового" на "літній" в Україні. Тобто сезонний перехід часу на території України більше здійснюватися не буде. Інформатор розповість, із чим пов'язана така ініціатива, а також як підготувати організм до таких змін.
Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроєкту №4201 є:
Прихильники ініціативи зазначають, що відмова від переходу на літній час спрямована на:
Таким чином, документ встановлює єдиний київський час, що відповідає другому часовому поясу в шкалі Всесвітнього координованого часу України UTC+2 (зимовий час). Тобто в останню неділю жовтня 2024 року (27 жовтня) українцям доведеться востаннє перевести стрілки годинника на зимовий час - на годину назад. Після цього, у 2025 році, на літній час переходити вже не доведеться.
В Україні зимовий і літній час офіційно запровадили ще у 1981 році (за часів СРСР) для економії електроенергії. Згодом переведення годинників двічі на рік здійснювалося згідно з постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".
"Запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щороку годинникової стрілки в останню неділю березня о 3-й годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4-й годині на 1 годину назад", - йшлося в документі.
Метою переведення годинників була можливість для громадян раніше починати свій день, довше працювати засвітло і менше використовувати штучне освітлення. Крім того, вважалося, що перехід на літній час давав змогу економити електроенергію. Водночас противники переведення стрілок зазначали, що такі щорічні зміни призводять до порушення біоритмів людей. А згодом було також доведено, що переведення годинників насправді не допомагає енергозбереженню.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.