Кажан із хвостом вкрав корону у найшвидшого птаха на світі

Якщо сапсан бачить жертву у повітрі, то спочатку набирає висоту, а потім, склавши крила, камінням падає вниз

Стриж та сапсан
Сапсани можуть їсти і кажанів, а ще деяких гризунів

Рекордсменом за швидкістю польоту та лову здобичі серед птахів біологи назвали сапсана. Ці птахи живуть всіх континентах, крім Антарктиди і можуть розвивати швидкість у польоті під час полювання до 320 км/год. Хоча у звичайному польоті його може перегнати інша літаюча тварина.

Сапсан здатний досягти цих запаморочливих швидкостей тільки при виконанні свого роду пікірування, відомого як мисливський спуск, пише IFLScience. Коли справа доходить до горизонтального польоту, є ще один птах, який забирає золото.

Якщо дотримуватися чемпіона в цілому, то мисливський спуск - це, по суті, запаморочливий маневр вільного падіння, який сокіл використовує, щоб зловити свою здобич. Злітаючи на висоту, що набагато перевищує висоту жертви, сапсан потім складає крила, щоб забезпечити більш аеродинамічну форму, перш ніж різко звалитися дзьобом вперед, майже вертикально вниз.

Досягати такої величезної швидкості у польоті сапсанам допомагають їх анатомічні особливості
Досягати такої величезної швидкості у польоті сапсанам допомагають їх анатомічні особливості

За частку секунди до досягнення мети - на землі або в повітрі - сокіл розправляє крила, щоб пом'якшити падіння і змінити напрямок. Найвища швидкість, коли-небудь досягнута сапсаном у мисливському польоті, становить 389,46 км/год, що було досягнуто птахом на прізвисько Фрайтфул зі штату Вашингтон.

У США понад 20 років тому сапсан встановив світовий рекорд за швидкістю польоту з висоти. Тоді сокіл був випущений з літака на висоті понад 5 км, що набагато вище, ніж зазвичай літає птах такого роду. Тому деякі орнітологи поставили під сумнів достовірність цього рекорду, ставлячи собі питання, чи може сапсан досягти такої високої швидкості у звичайних умовах.

Проте, незважаючи на свою неймовірну вертикальну швидкість, сапсани не можуть зрівнятися зі звичайним стрижем, коли справа стосується звичайного польоту за допомогою крил. Під час шлюбних ігор, відомих як "кричущі вечірки", ці маленькі птахи виправдовують свої назви, розганяючись до максимальної швидкості, а найшвидша з будь-коли зареєстрованих швидкостей польоту становить 111,6 км/год.

Хоча це найвища швидкість, яку вдалося достовірно виміряти у птаха в горизонтальному польоті, широко поширена думка, що білогорлий голкохвіст - родич чорного стрижа - може літати набагато швидше: за непідтвердженими даними, його максимальна швидкість складає 169 км/год.

Найшвидшою істотою, яка переміщається повітрям все ж таки є вид кажанів під назвою Бразильський складчастогуб
Найшвидшою істотою, яка переміщається повітрям є вид кажанів під назвою Бразильський складчастогуб

Але наразі титул найшвидшої тварини в горизонтальному польоті належить ссавцю. Посоромивши всіх пернатих суперників, бразильський кажан із хвостом вкрав корону, розігнавшись до швидкості 160 км/год.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube