Конспірологи переконують, що в мережі лишились тільки боти, онлайн давно немає людей
В інтернеті можна знайти безліч теорій змови. Якщо вам близька думка, що світ плаский, у мережі обов'язково знайдеться хтось, хто підтримає ваше невігластво. Всілякі теорії змови - це основна відправна точка так званої теорії мертвого інтернету. Остання стверджує, що в 2016 або 2017 році інтернет став набагато гіршим, і ви зараз заходите на "цвинтар", де немає людської активності.
"Світова павутина здається порожньою і позбавленою людей. Вона також позбавлена контенту. У порівнянні з інтернетом, скажімо, 2007 року, сьогоднішній інтернет абсолютно стерильний. Так, Інтернет може здаватися гігантським, але він схожий на повітряну кулю без нічого всередині", - йдеться в одній зі статей по темі.
Ця теорія змови стверджує, що мережа, якою ми її знаємо сьогодні, здебільшого є лише контентом, створеним штучним інтелектом (ШІ) і розміщеним там з недобрими намірами, пояснюють автори матерілу в IFLScience.
"Існує широкомасштабна, цілеспрямована спроба маніпулювати культурою і дискурсом в Інтернеті (...), використовуючи систему ботів і оплачуваних співробітників, (...) щоб виробляти контент (...) з метою просування порядку денного тих, на кого вони працюють", - стверджується у вищезгаданому повідомленні.
На думку конспірологів, ці боти намагаються впливати на громадську думку практично на будь-яку політичну тему. Або ж постійно відволікають користувачів, змушуючи купувати товари, щоби ті не ставили під сумнів легітимність правлячих еліт.
Звісно, в інтернеті існує велика кількість ботів. Фактично, майже половина всього інтернет-трафіку - не інтернет-контенту! - у 2022 році надходила від ботів. Сюди входить і така активність, як DDOS-атаки, коли веб-сайти зловмисно перевантажуються шквалом автоматизованих запитів.
"Боти стрімко розвивалися з 2013 року, але з появою генеративного штучного інтелекту ця технологія буде розвиватися більш загрозливими темпами протягом наступних 10 років", - заявили дослідники. Вони спрогнозували фінансові наслідки таких дій IT-злочинців.
Такі боти можна зустріти в соціальних мережах. Контент, створений ними, є проблемою для пошукових систем. Люди скаржаться на занепад Google за останні кілька років, а дослідження підтверджують, що він надає менш корисний контент, ніж раніше. Екс-рацівниця Google Марісса Майєр, яка згодом стала генеральним директором Yahoo, вважає, що проблема полягає в тому, що сам інтернет стає гіршим.
"Я вважаю, що якість інтернету постраждала. Коли я починала працювати в Google, там було близько 30 мільйонів веб-сторінок, тож переглянути та проіндексувати їх усі було відносно просто (...), це небагато. Сьогодні, я думаю, був момент, коли Google побачив більше трильйона URL-адрес", - розкрила вона карти пошуковика.
Майєр додала, що для людей цілком природно звинувачувати Google, коли вони не отримують якісних результатів пошуку, до яких звикли. Проте на її думку, причина в якості самої мережі, а пошуковик - просто вікно до неї. Отже, висновок такий - якість контенту в Інтернеті впала.
"Справжнє питання полягає в тому, чому Інтернет стає гіршим?" - поставила експертка риторичне питання. І натякнула, причиною, котра обумовляє такий стан справ, є маркетинг.
Та хоча може скластися враження, що інтернет стає гіршим, а активність ботів зростає через їхню доступність і простоту використання, це не означає, що інтернет мертвий. Більшість контенту, як і раніше, створюється людьми, навіть якщо трафік наближається до рівного розподілу між ШІ та реальними користувачами - живими юзерами.
Як і всі хороші теорії змови, теорія мертвого інтернету бере ядро правди або узгоджену думку (про те, що інтернет погіршується, а активність ботів зростає) і перекручує її на свій лад.
Активність ботів дійсно зростає, і це далеко не найкраща новина для Інтернету. Особливо тому, що саме на цьому контенті навчатимуть наступне покоління чат-ботів зі штучним інтелектом. Але більшість контенту, який ви бачите в мережі, і люди в соціальних мережах - не боти, а інтернет - далеко не мертвий.
Принаймні поки що.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.