Мертву копію Землі знайшли в глибокому космосі, але головне, що її доля чекає на всіх нас
Астрономи виявили далеку планету, яка показала їм, як Земля виглядатиме через 8 мільярдів років у майбутньому. Прогнози виявилися невтішними! Скеляста планета, приблизно вдвічі більша за Землю, виглядає мертвою через близкість до потужної зірки, що її спалила, повідомляє LiveScience. Планета KMT-2020-BLG-0414, розташована на відстані чотрирьох тисяч світлових років від Землі. Вона обертається навколо білого карлика – тліючої зірки, що колись була надпотужним червоним гігантом, який цю планету і випалив ущент.
Очікується, що наше сонце перетвориться на білого карлика через 5 мільярдів років. Та спочатку наше Сонце так само збільшиться до червоного гіганта, поглинувши Меркурій, Венеру і, можливо, навіть Землю та Марс. Якщо нашу планету врятувати, вона з часом може стати схожою на цю, віддаляючись далі від остигаючих залишків вмираючої космічної печі.
На даний момент у вчених немає відповіді щодо того, чи зможе Земля уникнути поглинання Сонцем через 6 мільярдів років. У будь-якому випадку Земля все ще буде придатною для життя близько мільярда років (після того як Сонце стане червоним гігантом), після чого земні океани випаруються задовго до ризику такого поглинання.
Більшу частину свого життя зірки горять, перетворюючи водень у гелій. Проте, коли вони вичерпують своє водневе паливо, то починають синтезувати гелій, що призводить до значного збільшення вироблення енергії. Це змушує їх збільшуватися в сотні чи навіть тисячі разів у порівнянні з початковим розміром – і поглинати будь-які найближчі планети.
Віддалена планетна система розташована в центрі нашої галактики Чумацький Шлях, і вперше астрономи помітили її в 2020 році. Тоді вона рухалася перед світлом ще більш віддаленої зірки, розташованої на відстані 25 тисяч світлових років від нас. Оскільки гравітація викривлює простір, це також викривлює світло далекої зірки, діючи як гравітаційна лінза і роблячи її присутність помітною.
Як тільки вчені вдивилися в зірку, то помітили планету, вдвічі більшу за Землю, що обертається навколо свого білого карлика на відстані в два рази більшій, ніж Земля від Сонця. У системі також є коричневий карлик – зірка, що не спалахнула – приблизно в 17 разів більша за Юпітер.
Те, що стане з людством у далекому майбутньому, є предметом диких спекуляцій. Втім, людство навряд чи виживе на Марсі, як мріє Ілон Маск. Схоже, придатна для життя зона переміститься геть в іншому напрямку.
Вчені не знають, чи зможе життя пережити фазу червоного гіганта, чи зможуть люди коли-небудь запобігти потеплінню, яке змусить океани закипіти в найближчі мільярди років. Однак можна припустити, що люди одного разу можуть перескочити на крижані супутники, які обертаються навколо Юпітера та Сатурна. Ці крижані світи стануть водними світами протягом наступних фаз життя найближчої до нас зірки – Сонця.
Коли Сонце стане червоним гігантом, придатна для життя зона переміститься навколо орбіти Юпітера і Сатурна, і багато з цих супутників стануть планетами-океанами. Схоже, в такому випадку людство могло б мігрувати туди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.