У NASA вважають, що PPR може відкрити нову еру в освоєнні космосу і, крім швидкої швидкості, зможе забезпечити доставку набагато важчих космічних кораблів
NASA давно та активно працює над створенням та розвитком технологій, що дозволяють ефективно та швидко відправляти астронавтів та корисні вантажі на Марс. Тому Космічне агентство США виділило гроші на створення інноваційної ракетної системи, яка може зробити революцію в освоєнні космосу. Передбачається, що за допомогою інноваційного ядерного двигуна можна буде скоротити політ на Марс і назад до двох місяців.
NASA інвестувало 725 000 доларів у нову ракетну систему, яка могла б вирішити одну з головних перешкод на шляху відправлення людей на Марс: час у дорозі, пише ScienceAlert. За нинішніх технологій політ туди та назад на червону планету займе майже два роки. А для астронавтів проводити стільки часу у космічному польоті пов'язано з великими ризиками для здоров'я: вони будуть піддаватися впливу високих рівнів сонячної та космічної радіації, шкідливому впливу невагомості та тривалому періоду ізоляції.
Космічна радіація, можливо, є найбільшою загрозою. Згідно з даними NASA, астронавти, які проводять у космосі всього шість місяців, зазнають приблизно такої ж кількості радіації, як 1000 рентгенограм грудної клітини, і це наражає їх на ризик раку, пошкодження нервової системи, втрати кісткової маси та захворювань серця.
Як розповів виданню Business Insider президент Howe Industries Трой Хоу, найкращий спосіб знизити вплив радіації та інші шкідливі наслідки для здоров'я - скоротити тривалість поїздки. Ось чому він об'єднався з NASA для розробки імпульсної плазмової ракети (PPR): нової ракетної системи, яка може скоротити політ на Марс і назад до двох місяців.
"Ця технологія має потенціал зробити революцію у дослідженні космосу", - йдеться у заяві NASA. "І одного разу вона може вивести людей навіть далі за Марс".
PPR - це рухова система, яка використовує імпульси перегрітої плазми для створення великої тяги дуже ефективно. В цей час вона знаходиться на другому етапі розробки, що фінансується програмою NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC).
Початок другого етапу досліджень заплановано цього місяця. Основну увагу буде приділено оптимізації конструкції двигуна, проведенню експериментальних досліджень для підтвердження концепції та проєктування екранованого космічного корабля з PPR для пілотованих місій на Марс. Великою перевагою PPR є те, що він може змусити космічний корабель рухатись дуже швидко. Він має як високу тягу, і високий питомий імпульс. Питомий імпульс це те, як швидко ракетний двигун створює тягу, а тяга це сила, яка рухає космічний корабель.
PPR генерує 10 000 ньютонів тяги при питомому імпульсі 5 000 сек. Це означає, що космічний корабель, оснащений PPR, що перевозить від чотирьох до шести пасажирів, може переміщатися зі швидкістю близько 160 934 км/год. Проте космічному кораблю, що летить так швидко, зрештою доведеться сповільнитися, щоб досягти своєї мети. Хоу додав, що компанія врахувала додаткову енергію та паливо, які будуть потрібні для посадки на Марс.
Навіть після завершення другого етапу пройде ще близько кількох десятиліть, перш ніж PPR буде готовий відправити астронавтів на Червону планету. Однак Хоу сподівається, що коли ця технологія стане доступною для космічних польотів, вона значно розширить можливості дослідження космосу людиною і, можливо, одного разу навіть допоможе у здійсненні місій до Плутона.
"Як тільки через 20 років ми запустимо цю технологію, у Сонячній системі можна буде досягти практично всього, чого тільки забажаємо", - заявив Трой.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.