Ви нічого не знаєте про невдачу: ці двоє полетіли в космос на тиждень, а повернуться наступного року

Перспектива повністю пропустити літо та навіть провести Різдво та Новий рік у космосі виникла раптово

Космос, МКС, місія, NASA, Земля, астронавти, США, SpaceX
Баррі Вілмор і Суніта Вільямс стали полоненими МКС.

Коли 5 червня цього року двоє американських астронавтів вирушили в тестову місію на Міжнародну космічну станцію, вони сподівалися повернутися додому за кілька днів. Але все пішло не зовсім за планом, повідомляє BBC. Майже через два місяці Баррі Вілмор і Суніта Вільямс все ще там, ширяють високо над Землею, ставши "полоненими" МКС.

Ця пара астронавтів застрягла на невизначений термін. Причому перспектива повністю пропустити літо та навіть провести Різдво та Новий рік у космосі виникла раптово. 61-річний Вілмор і 58-річна Вільямс прилетіли на станцію на космічному кораблі Boeing Starliner. Це був перший політ такого роду з людьми на борту, і це був тест, призначений для того, щоб побачити, як працює новий космічний корабель, перш ніж його використовуватимуть більш регулярно.

Однак у судна виникли проблеми. Це включало витоки в його силовій системі та відключення деяких двигунів. Тож хоча вони безпечно дісталися до космічної станції, їм знадобиться альтернативний вид транспорту, щоб повернутися додому. Адже Starliner можуть визнати небезпечним для повернення на землю. Представники NASA заявили, що поки що не вирішили, що саме робитимуть далі. 

"Наш головний варіант - повернути Бутча та Суні на Starliner", - пояснив менеджер програми NASA Commercial Crew. Він додав, що експерти шукають й інші варіанти. Вони заявили, що для прийняття остаточного рішення може знадобитися ще тиждень.

За їхніми словами, одним з потенційних є долучення двох астронавтів до місії, яку заплановано на вересень, і повернення їх на землю з цією місією в лютому 2025 року. Політ на космічну станцію здійснить корабель SpaceX Crew Dragon. Початковий план передбачав, що на борту будуть чотири члени екіпажу, але два крісла можна було залишити порожніми, якщо потрібно. Цей план означатиме, що астронавти проведуть на борту МКС більше ніж вісім місяців, а не вісім днів.

Якщо використовувати Crew Dragon, корабель Starliner повернуть на Землю без екіпажу, під комп’ютерним керуванням.
Шанси на повернення Starliner без екіпажу буцімто "трохи зросли". Використання корабля SpaceX для повернення астронавтів було б ударом для Boeing, який роками намагався конкурувати з більш досвідченою Crew Dragon. Boeing сподівався, що перша місія Starliner прокладе шлях для регулярного використання його капсули для місій туди й назад до станції. Водночас Space X Crew Dragon схвалений для місій NASA з 2020 року.

Раніше цього тижня NASA використало ракету SpaceX, щоб доставити на МКС більше їжі та припасів, серед них - додатковий одяг для двох астронавтів. Минулого місяця на короткому брифінгу для преси пара сказала, що вони "абсолютно впевнені" у зворотній подорожі, а Starliner "справді вражає".

Двоє астронавтів, які застрягли на МКС.
Двоє астронавтів, які застрягли на МКС.

Це третє перебування на борту МКС для жінки-астронавта, пілота гелікоптера ВМС у відставці, котра висловлює "радість бути на МКС". Мовляв, немає чого скаржитись, затримались і все тут! Другий астронавт – колишній пілот винищувача, який раніше двічі побував у космосі. Хоча астронавти проведуть у космосі набагато більше часу, ніж вони спочатку планували, інші їхні колеги провели над поверхнею Землі набагато довші періоди.

Так, росіянин Валерій Поляков провів у космосі 437 днів на борту космічної станції "Мир" у середині 1990-х років. Минулого року Френк Рубіо повернувся з МКС після 371 дня, що є найдовшим часом, проведеним американцем у космосі. А росіянин Олег Кононенко, який зараз також перебуває на борту МКС, є першою людиною, яка провела в космосі більше тисячі днів протягом всієї своєї кар'єри.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube