Відомий бізнесмен вважає , що штучний інтелект може бути загрозою і призвести до апокаліпсису, але існують позитивні сценарії
Американський бізнесмен Ілон Маск вважає, що існує певна ймовірність того, що штучний інтелект може стати загрозою для людства. Ймовірність негативного впливу він оцінює на 20%. Незважаючи на це, він певен, що розвиток цієї технології все ж таки необхідний.
Про це він повідомив на семінарі Great AI Debate у рамках заходу Abundance Summit у березні. Відзначаючи можливий негативний вплив, який Маск оцінює ймовірність на 10-20%, він водночас підкреслює, що існують позитивні сценарії, які переважають негативні. Проте конкретні методи оцінки ризику він не розкрив.
Деякі експерти, зокрема з Луїсвілського університету, підтримують погляди Маска та вбачають в ШІ реальну загрозу для людства. Однак вони вважають, що оцінки Маска можуть бути занадто консервативними, оскільки ймовірність подій, що призведуть до катастрофи, може бути значно вищою - навіть приблизно 99,999999%. Такі експерти аргументують це тим, що контролювати просунутий штучний інтелект буде неможливо. Тому єдиний спосіб запобігти ШІ-апокаліпсису — це утриматися від розвитку штучного інтелекту.
Раніше Маск не погодився з прогнозами футуролога Рея Курцвейла, який передбачав, що до 2029 року ШІ може досягти рівня людського інтелекту. Бізнес-магнат стверджував, що це може статися значно раніше - навіть до 2025 року.
Мільярдер вже запустив компанію xAI, яка спеціалізується на розробці продуктів на базі ШІ. Вона планує залучити значні інвестиції, вклавши їх у розвиток технологій майбутнього, які, на думку Маска, можуть привести до важливих змін у суспільстві та економіці.
Останні оголошення та дослідження, пов'язані з розвитком штучного інтелекту, свідчать про те, що ця технологія може стати однією з найбільших авантюр для людства у майбутньому, як зазначається в останніх звітах Ватикану. Зокрема, Папа Римський звернув увагу на те, що прогрес також вкладає в руки людини можливості, що можуть становити загрозу для її виживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.