Google Chrome буде читати статті вголос у фоновому режимі: важливе оновлення браузера для Android

Компанія Google додала у свій браузер корисну функцію, тепер текст буде озвучуватися навіть у фоновому режимі

Google
Стало відомо про нову корисну функцію в Chrome

Google Chrome на Android найближчим часом отримає важливе оновлення. Йдеться про функцію "Читати вголос", яка вже доступна і на вебверсії, і на мобільних пристроях. Тепер нею можна буде користуватися навіть у фоновому режимі. Стало відомо, що нововведення компанії Google дасть користувачам. 

Як передає mspoweruser, користувачі зможуть слухати статті, новини тощо онлайн через браузер Chrome навіть тоді, коли браузер неактивний. Зазначається, що раніше було помічено, що така функція вже тестувалася компанією. Тому тепер, коли з'явилося оновлення Gerrit, очікується й запровадження цієї функції. 

Слід зауважили, що Google Chrome на Android вже дозволяє "Прослухати сторінку". Для цього потрібно натиснути в меню цю опцію. Після цього на екрані з'явиться мініплеєр, який дозволяє контролювати швидкість читання або вибирати голоси. Браузер буде озвучувати текст з онлайн-сторінки, підкреслюючи ту частину, яка озвучується.     

При цьому є відмінність від вебверсії. На комп'ютерах  функція працює в Chrome навіть тоді, коли відкриті інші програми. У Android наразі браузер зупиняв відтворення тексту при відкритті іншої вкладки. 

У Google Translate з'явилася кримськотатарська мова

Міністерство закордонних справ повідомило про те, що тепер у Google Translate з'явилася кримськотатарська мова. Представники відомства подякували компанії Google за важливу ініціативу. Зазначається, що це демонструє багату мовну та культурну спадщину корінних народів України, яка важлива для світової спільноти.   

Слід зауважити, що ще в 2021 році Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 5506, який затверджує статус кримськотатарського народу. Згідно з документом, який ініціював президент Володимир Зеленський, корінними народами України на території Криму визначаються кримські татари, караїми та кримчаки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube