Цей застійний розсіл на дні Мексиканської затоки настільки токсичний, що вижити можуть лише бактерії та деякі тварини
Вчені виявили на дні Мексиканської затоки смертоносний басейн, який вбиває все, що в нього потрапляє. Умови настільки токсичні, що вижити можуть лише бактерії та деякі тварини. Це відбувається тому, що цей резервуар позбавлений кисню, а рівень солі у ньому - смертельний.
"Гаряча ванна розпачу" - це смертоносний басейн із надзвичайно солоною водою на дні Мексиканської затоки, пише Live Science. Дослідники виявили гідромасажну ванну під час експедиції у 2015 році, яка досліджує виходи холоду у глибинах Перської затоки. Холодні просочування - це місця, де вуглеводні - основні складові нафти та газу - виходять із морського дна та потрапляють у товщу води. У Мексиканській затоці вуглеводні витісняються через переміщення плит солі в земній корі, що утворилися в результаті випаровування води з давнього моря мільйони років тому.
Команда експедиції охрестила це холодне місце "гарячої ванни розпачу" після того, як помітила краба, який був мертвий вже вісім років, проте його м'які тканини все ще збереглися. Відомо, що басейн знаходиться майже на 1000 метрів нижче за рівень хвиль, має довжину 30,5 м в окружності та глибину 3,7 м.
Солона вода або розсіл у гідромасажній ванні утворюється в результаті буріння вуглеводнів крізь поховані плити солі. Розсіл у чотири рази більш солоний і, отже, набагато щільніший за морську воду навколо холодного просочування, що запобігає їх змішуванню.
Крім того, температура вди всередині басейну досягає 19°C, що у поєднанні з високою солоністю створює смертельно небезпечні умови для більшості організмів. Розсіл також містить високий рівень сірководню та метану, які можуть переносити лише деякі істоти, такі як мідії. Також басейн оточений крутими "стінами", інкрустованими червоними, жовтими та білими мінеральними потоками, а також чагарниками мідій. Тварини, мабуть, спроектували басейн, пояснює один дослідник у відео.
"Спочатку, ймовірно, відбувається те, що рідина починає вивергатися з дна моря", - сказав дослідник на відео відкриття, яке було зроблено за допомогою апарата з дистанційним керуванням (ROV). "І тоді з'являються біологічні спільноти, які починають цим користуватися".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.