Гірше, ніж Мауглі: багатодітна сім'я перетворилася на тварин - еволюція пішла у зворотний бік

Загадковий синдром Юнера Тана: п'ятеро дорослих братів і сестер ходять на чотирьох кінцівках

Двоногі, четвероногі, люди, примати, вчені, наука
На відміну від будь-якої людини на Землі, вони не є двоногими

Протягом останніх двох десятиліть члени сім'ї Улас в Туреччині кидають виклик теорії про еволюцію та генетику. Її члени не вміють читати, писати й спілкуватись зі сторонніми людьми. Але це ще не все. Ці люди буквально пересуваються на  чотирьох кінцівках. Вчені досі не можуть зрозуміти - чому, повідомляє IFLScience. Біолог-еволюціоніст Юнер Тан, який першим зацікавився цим питанням, скромно назвав синдром на свою честь. Тож тепер пересування на  чотирьох кінцівках у людей має назву синдрому Юнера Тана. 

З того моменту, як брати та сестри Улас вперше потрапили в газетні заголовки ще у 2006 році, виникла велика кількість гіпотез щодо того, що спричинило їхню особливу ходу. Однак сьогодні, після майже 20 років досліджень, науковці все ще не повністю впевнені, що саме відбувається з цими людьми.

З 19 дітей у сім’ї лише п’ять братів і сестер страждають на чотириногість – і хоча це, безумовно, симптом, який часто потрапляє в заголовки газет, це точно не єдина проблема, з якою вони стикаються. Сканування мозку виявило, що у братів і сестер надзвичайно малий мозочок. Ця частина мозку контролює моторику.

Вони також мають серйозний вплив на розумові здібності, включаючи мовний дефіцит. Він проявлений до такої міри, що ці вже дорослі люди не можуть спілкуватися з іншими людьми за межами своєї родини. Про них газети писали, що вони скасували три мільйони років еволюції, та чи так це насправді. 

Зворотна еволюція?

Американські біологічні антропологи щойно опублікували статтю, в якій докладно описали точні механізми ходіння родини Улас і порівняли з механізмами ходіння нелюдських приматів. Виявилось, що шимпанзе та інші мавпи так не ходять. Двоногі примати мають діагонально-послідовну ходу: вони рухаються лівою рукою за правою ногою і навпаки.

Натомість брати та сестри Улас ходять майже виключно латеральною ходою – іншими словами, вони рухають лівою рукою за лівою ногою, і правою - так само. До того ж вони ходять на долонях, а не на кісточках пальців, як це роблять примати, тож все це в сумі дає не дуже мавп'ячий спосіб пересування. Звідси висновок: еволюція тут ні до чого. Вчені припускають, що в ходу братів і сестер Улас втрутилися біомеханічні принципи (що б це не означало :)

Генетичний фактор

Є теорія, що цей синдром став результатом якоїсь генетичної аномалії – можливо, пропуск у будь-якому фрагменті ДНК. Однак, генетика також не працює таким чином. Насправді у братів і сестер Улас є дуже серйозний дефект мозочка, і вони компенсують цю проблему рівноваги, ходячи за допомогою рук, кажуть еволюційні біологи. Хоча в більшості випадків інші люди з дефектами мозочка ходять прямо. 

Дефекти мозочка пов’язані не лише з руховими розладами, а й з аутизмом, сліпотою, глухотою, проблемами спілкування й навчання, емоційної регуляції, судомними розладами й серцевими проблемами. Тому ймовірно, що генетична причина чотириногої ходи цієї сім'ї є частиною набагато більшої картини, ніж просто "кнопка" ввімкнення/вимкнення "біпедалізму".

"Немає жодного одного гена, завдяки якому ви ходите прямо", - кажуть вчені.

Саме уявлення про те, що одна генетична мутація відповідає за ціле сімейство чотирилапих, є недійсною, наполягають вони. Адже вертикальна ходьба стала можливою завдяки колективним діям багатьох генів, які перебудовують наш скелет і мускулатуру, а не одного гена, що в цьому випадку буцімто випав з ланцюжка ДНК.

При цьому за підтримки ці люди можуть ходити на двох ногах. З деякою допомогою вони можуть стояти вертикально. А всього за пару годин з ходунками вони "навчилися" ходити, як кожен з нас!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube