Ось п’ять порад, які можуть допомогти вам відкрити для себе світ жахів, як кінематографічний жанр
Скоро Геловін, а отже – традиційні сімейні перегляди фільмів жахів у колі рідних та друзів. Проте в декого з нас існує страх перед такого роду контентом, аж до мурашок. Так, ритуал перегляду фільмів жахів під час свята 31 жовтня може викликати тривогу. Та є способи подолати панічний страх кривавого й моторошного на екрані, а також рефлексії після перегляду, аби нормально засинати після побаченого. І ось що радять психологи в матеріалі NYTimes.
Перша і найкраща лінія захисту – прочитати заздалегідь, про що фільм. Оберіть короткий опис або більш розлогу розповідь про сюжет. Слабким місцем у декого є фільми про одержимість демонами чи про маніяків. Та на відміну від інших жанрів, знання того, що станеться в жахах, не обов’язково погіршує враження від перегляду. Зображення та звуки, ймовірно, все одно шокують. Знання того, що буде далі, може просто допомогти стримати тривогу, аби вона не перетворилась на паніку.
Почніть з перегляду фільмів жахів на невеликих гаджетах. Ви не тільки матимете відчуття контролю, якого не може забезпечити переповнений кінотеатр з надто голосними динаміками, ви також зможете в будь-який момент зупинити відео чи зменшити рівень звуку. Якщо вам стає аж занадто страшно, зменшіть яскравість або просто переверніть пристрій. Іноді для найнапруженіших сцен краще просто почути фільм, не дивлячись його, або дивитися без звуку.
Попросіть друзів заздалегідь переглянути фільм, щоб потім допомогти вам пройти через це. Це чудова тактика, адже тоді вас можуть попередити про жорсткі сцени попереду або навіть розповісти сцену, поки ви відводите очі.
Коли мова заходить про напружені фільми, розбивання їх на невеликі частини може допомогти вашій нервовій системі відпочити й переключитися. Знати, що вам не доведеться довго сидіти з незручним відчуттям, може бути великим полегшення.
Найбільш бентежним побічним продуктом перегляду чогось тривожного є кадри, що вкарбувалися у свідомість і знову й знову переслідують наші думки. Щоб пом'якшити цей ефект, опишіть те, що вас налякало, в електронному нотатнику або на клаптику паперу. Ще можна переказати другові. Швидкий запис того, що вас налякало, і те, що ви відчували в ці моменти, може допомогти демістифікувати найгірше з цього і звільнити вашу психіку від цього тягара.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.