ТОПТЕМА:

Газони в Києві восени прибирають неправильно: як і в інших містах

Наука поставила остаточну крапку в давній суперечці про опале листя

Листя, газон, клумба, ґрунт, корисні поради, присадибна ділянка
Цієї осені захистіть свій ґрунт, відклавши граблі вбік

Коли ночі стають довшими, а листя – коричневим, власники газонів всюди тягнуться до своїх грабель. Та якщо ви хочете оздоровити свій газон, експерти радять цього не робити. Залиште листя лежати в зиму. 

Дозволивши тонкому шару листя розкластися на вашому газоні, ви отримаєте підстильний ґрунт, багатий органічними поживними речовинами, пише IFLScience з посиланням на професорку ландшафтного садівництва. Мовляв, така практика покращить здоров’я ґрунту.

Ліс має найбагатший ґрунт, і це відбувається тому, що листя опадає з дерев і розкладається прямо там, а органічні матеріали повертаються в ґрунт. Експертка радить робити те саме хоча б час від часу в усіх ландшафтах.

Нещодавній аналіз хімічних речовин, що виділяються листовим опадом, показав, що азот і фосфор можуть забезпечити сильний вплив на ґрунтові мікроорганізми. Останні ж роблять величезний внесок у загальний стан вашого газону. Це також може принести користь і більшим тваринам.

Шар опалого листя насправді є дуже важливим середовищем існування дикої природи. Різні істоти покладаються на нього як на місце, де вони можуть знайти їжу та укриття, а в багатьох випадках навіть завершити свій життєвий цикл. Так, метелики, бджоли, бурундуки та птахи можуть отримати користь від схованок із листям.

Клумби з квітами – прополіть від бур'яну, а листя – залиште.
Клумби з квітами – прополіть від бур'яну, а листя – залиште.

Це не означає, що ви повинні залишити кожен листок. Товстий шар листя може задушити траву, тому залиште 20-50% листя. Невелику кількість листя можна залишити, тоді як великі купи листя краще мульчувати газонокосаркою, щоб вивільнити поживні речовини.

Замість того, щоб вивозити на смітник невеличкі купки листя, краще використовувати їх як компост після подрібнення косаркою. Таким чином ви матимете захисний шар мульчі для сильних зимових морозів або цінні поживні речовини для нового весняного сезону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube