Формула ідеальної економії зарплати: грошей вистачить навіть себе побалувати

5 розумних порад, як скласти кращий бюджет на продукти

Їжа, продукти, харчування, корисні поради, лайфхак, гроші, економія
Турбота про гроші посилює тривогу, а наявність бюджету - позбаляє від неї

Економія - не синонім бідності, а швидше навпаки. Так, створення продуктового бюджету може допомогти вам відчути більший контроль над своїми фінансами. І хоча це, можливо, не найгламурніша тема для обговорення, складання бюджету на їжу може бути способом досягнення ваших цілей і спрямування грошей на інші потреби. Нижче наведено кілька порад і методик від експертів про те, як налаштувати себе на успіх в економії.

Встановіть суму витрат

Не існує жорсткого правила щодо того, скільки ви повинні витрачати на їжу. Це може варіюватися через низку факторів: розмір домогосподарства, дохід, місцезнаходження, смаки, доступ до продуктових магазинів. Найважливіше, щоб ви знайшли те, що підходить саме вам.

Одним із стандартів є стиль бюджетування 50-30-20. Ось як вона працює: 50% вашої зарплати має йти на предмети першої необхідності, 30% - на бажання і 20% - на заощадження та виплату кредитів.

Деякі фінансові консультанти кажуть, що нинішня реальність може бути ближчою до 60-30-10, особливо в більш дорогих регіонах. А отже, помножте свою зарплату на 0,5 або 0,6, залежно від того, якого стандарту ви дотримуєтесь. Це число в ідеалі показує, скільки ви повинні витрачати на їжу, житло (оренда/комуналка), гігієну, транспорт та зв'язок. Сюди ж входить і утримання домашніх улюбленців.

А от медицина (наприклад, загальний чекінг організму) та подорожі - це вже окремий бюджет, звісно, якщо мова не йде про життєзабезпечення за рахунок приймання препаратів на регулярній основі тощо.

Якщо ваші реальні витрати перевищують цю цифру, настав час підбити підсумки. Або підрахуйте, скільки ви витрачаєте на їжу щотижня. Якщо при цьому всі продукти не зїдаються, зробіть ревізію списку того, що варто купувати наступного разу. 

Будьте реалістами

Встановлення занадто низького бюджету може знеохотити вас і навіть змусити відмовитися від його дотримання. А раптове внесення змін, які не враховують ваш стиль життя та індивідуальність, може стати ще однією пасткою.

Реалізм передбачає, що потрібно починати з малого. Плануйте великі покупки і не відходьте від фінансових планів. Готуйте вдома. Почніть з того, що готуйте вдома одну страву на тиждень, і, зрештою, ви зможете довести її до двох або трьох. Це також допомагає думати про бюджетування як про практику, яка розвивається з часом і змінюється разом з вами. З часом ваші звички будуть відображати ваш бюджет. 

Перевірте свою комору

Стежте за тим, які продукти маєте в холодильнику, а також за їхніми строками придатності. Вживайте їх вчасно, це дозволить зменшити кількість харчових відходів та зекономити на новій їжі. Зберігайте в коморі та морозильній камері інгредієнти для кількох страв, які можна приготувати за лічені хвилини. Це допоможе стримати будь-яке бажання замовити їжу, коли ви будете виснажені.

Щоб в чеку не було зайвого, купуйте за попередньо складеним планом.
Щоб в чеку не було зайвого, купуйте за попередньо складеним планом.

Дотримуйтесь списку покупок

Після того, як зрозуміли, що є у коморі, ви можете вибрати кілька страв і на їхній основі скласти список покупок. Мати уявлення хоча б про кілька рецептів, які ви захочете приготувати протягом тижня, може бути критично важливим для економії. Навчіться смачно готувати із залишків їжі. Готуйте тільки те, що дійсно будете їсти!

Складання списку продуктів та інгредієнтів, які ви любите, допоможе вам залишатися зосередженими, а зосередженість у продуктовому магазині точно допоможе заощадити гроші.

Ви будете робити помилки, перевищувати бюджет, повертатися з магазину і усвідомлювати, що у вас вже є дві банки часникового порошку. Все це - частина процесу. Просто почніть складдати списки, перш ніж піти до супермаркету.

Зрозумійте, скільки ви витрачаєте

Оцінка витрат є чи не найважливішим кроком, коли ви починаєте складати бюджет. А отже, ви повинні знати, скільки витрачаєте, ще до того, як почнете контролювати свої витрати. Навіть відстеження витрат на продукти за один тиждень може бути корисним. Мова ось про що: збір квитанцій і простий підрахунок витрат ніколи не завадить.

Ви також можете записувати свої витрати в блокнотик чи файлик і вести там планування майбутніх витрат. Здійснюючи їх, можна звіряти потім те, що було заплановано, із тим, що було витрачено. Це неабияк дисциплінує, наполягають експерти. Коли ви побачите, як маленькі зміни можуть мати велике значення, це буде вас мотивувати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube